OpenAI شناسه نوشتاری جدید با هوش مصنوعی را راه اندازی کرده است


به پادکست گوش دهید:

افرادی که ChatGPT، OpenAI را ساخته اند، انتقاداتی را در مورد چت ربات هوش مصنوعی آن شنیده اند. یعنی آنهایی از معلمان که نگران این بودند که دانش‌آموزان از ChatGPT برای انجام تکالیف خود استفاده می‌کنند یا مقاله‌هایی برایشان نوشته می‌شود.

روز سه‌شنبه، OpenAI یک ابزار طبقه‌بندی‌کننده هوش مصنوعی جدید (در یک پنجره جدید باز می‌شود) منتشر کرد که قرار است مستقیماً به این نگرانی‌ها رسیدگی کند. OpenAI یک ابزار وب رایگان ساخت تا به مردم کمک کند بفهمند آیا یک بلوک متن توسط یک شخص نوشته شده است یا یک رایانه.

استفاده از ابزار آسان است. کافی است به طبقه‌بندی‌کننده هوش مصنوعی بروید، وارد شوید و بلوک متنی را که می‌خواهید بررسی کنید کپی و جای‌گذاری کنید. سپس طبقه‌بندی‌کننده متن را در مقیاسی از احتمال تا بسیار بعید قرار می‌دهد تا نشان دهد چقدر احتمال دارد که توسط هوش مصنوعی ساخته شده باشد.

#FPTech2: مدارس و دانشگاه ها هشدار داده اند که دانش آموزان از #AIgenerator هایی مانند #ChatGPT برای تقلب در امتحانات و تکالیف استفاده خواهند کرد. برای مهار آن، #OpenAI ابزار جدیدی به نام #AITextClassifier راه اندازی کرده است. https://t.co/ZDwz3JHeMU

اگرچه به نظر می‌رسد این روشی عالی برای رفع نگرانی‌های مربوط به نوشتن متن با هوش مصنوعی است، OpenAI روشن می‌کند که اخطارهایی وجود دارد. به عنوان مثال، OpenAI می گوید که “طبقه بندی کننده کاملا قابل اعتماد نیست.”

«در آزمایش‌های ما روی «مجموعه چالشی» یادگیری متون انگلیسی، طبقه‌بندی‌کننده ما به درستی 26 درصد از متن‌های نوشته‌شده با هوش مصنوعی را به‌عنوان «احتمالاً نوشته‌شده با هوش مصنوعی» (مثبت‌های واقعی) شناسایی کرد، در حالی که 9 درصد از متن نوشته‌شده توسط انسان را اشتباه برچسب‌گذاری کرد. این شرکت در یک پست وبلاگی (در یک پنجره جدید باز می شود) گفت.

OpenAI در اعلامیه خود در مورد برخی از مشکلات دیگر طبقه بندی کننده صحبت کرد. به عنوان مثال، طبقه بندی کننده با متنی که کمتر از 1000 کلمه دارد، کار بسیار بدتری انجام می دهد. گاهی اوقات ممکن است متن نوشته شده توسط شخص را با متن ساخته شده توسط رایانه اشتباه بگیرد. و با متن نوشته شده به زبان انگلیسی بهترین کار را دارد.

OpenAI اولین شرکتی نیست که ابزاری را تولید می کند که می تواند تشخیص دهد که متن توسط رایانه چه زمانی ساخته شده است. در واقع، این اولین بار نیست که این شرکت ابزاری برای کمک به مردم در مرتب کردن چیزها می سازد. OpenAI قصد دارد که این ابزار جدید “به طور قابل توجهی قابل اعتمادتر” از ابزاری است که جایگزین شده است. همچنین جالب است که یکی از رهبران هوش مصنوعی دائماً روی این نوع ابزار کار می کند.

هنوز راه زیادی در پیش است تا معلمان و مربیان بتوانند به ابزارهای تشخیص هوش مصنوعی برای یافتن تقلب در کلاس درس اعتماد کنند.

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید