iPonatic III: Sansure Reshapes Molecular Diagnostics


همانطور که از نام آن پیداست، تست نقطه ای مراقبت (POCT) یک تست تشخیصی پزشکی است که هم از نظر زمان و هم از نظر مکان در محل یا نزدیک به نقطه مراقبت انجام می شود. برخلاف روش سنتی که در آن آزمایش به آزمایشگاه پزشکی محدود می‌شد و بیماران مجبور بودند ساعت‌ها یا حتی روزها منتظر بمانند تا نتایج را بیاموزند، POCT امکان دستیابی سریع به نتایج را فراهم می‌کند، از این رو، درمان و مدیریت سریع می‌تواند به بیمار ارائه شود. در اسرع وقت، بدون تعلیق مراقبت زمانی برای کمبود اطلاعات مورد نظر. علاوه بر بازده زمانی، POCT همچنین تجزیه و تحلیل نمونه‌ها را در محیط‌های آزمایشگاهی غیر بالینی ارائه می‌دهد، بنابراین محدودیت مکان را در زمانی که دستگاه‌های تشخیص سنتی در دسترس نیستند، شکسته است.

تست نقطه مراقبت مولکولی (mPOCT) در تشخیص مولکولی می تواند عملکردهای مختلفی از جمله استخراج اسید نوکلئیک، تشخیص تقویت و تجزیه و تحلیل داده ها را از طریق کیت تشخیص مولکولی انجام دهد. در این مقاله، اجازه دهید نگاهی گذرا به برنامه‌ها، مزایا و ویژگی‌های کلیدی iPonatic III – Portable Molecular Workstation، افزودنی جدید به سری iPonatic Sansure و همچنین دروازه‌ای برای یک دوره هوشمندتر و دیجیتالی‌تر تشخیص مولکولی داشته باشیم. .

کاربرد در سناریوهای مختلف

کاربرد در سناریوهای مختلف

همانطور که قبلا ذکر شد، mPOCT را می توان در هر دو محیط بالینی و غیر بالینی استفاده کرد، در حالی که اولی شامل اورژانس های بیولوژیکی، اورژانس های بالینی، ایمنی نظامی و مدیریت بهداشت است، دومی شامل طیف گسترده تری از مناطق دور افتاده، گمرکات و فرودگاه ها است. به تنظیمات کلینیک تب با جریان زیادی از جمع شدن یا سفر روزانه انسان به آنجا، مطمئناً مراقبت های اورژانسی بیش از همه مورد نیاز است، و همچنین به یک ایستگاه کاری تشخیص مولکولی نیاز است.

کey ویژگی ها و مزایا

این ابزارهای mPOCT که توسط iPonatic III – ایستگاه کاری مولکولی قابل حمل توسعه یافته توسط Sansure ارائه شده است، قادر به تشخیص سریع پاتوژن های مرتبط با بیماری های عفونی مختلف، از عفونت های تنفسی، عفونت های مقاربتی، و عفونت های دوران کودکی تا عفونت های HPV هستند. بنابراین، ایستگاه های کاری مولکولی قابل حمل نه تنها امکان تشخیص به موقع و دقیق در خارج از آزمایشگاه را برای درمان فوری پزشکی فراهم می کند، بلکه کمک زیادی به کنترل عفونت و درمان موثر بیماری های عفونی می کند.

به طور خاص، iPonatic III طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها را در منوی آزمایشی خود پوشش می‌دهد، از جمله سل (TB)، شش عامل بیماری‌زای تنفسی (6RP)، SARS-CoV-2، آنفولانزای A، آنفولانزای B، بوردتلا سیاه سرفه (BP)، و آدنوویروس‌ها. AdV). علاوه بر این، برای تشخیص عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) از جمله HPV 13+2، HPV 16/18، HPV 6/11، HPV (15HR) و HPV (ژنوتیپ ها)، به علاوه عفونت های مقاربتی (STIs) نیز خوب است. از جمله ویروس هرپس سیمپلکس 2 (HSV-2)، اوره پلاسما اوره لیتیکوم (UU)، نایسریا گونوره (NG) و کلامیدیا تراکوماتیس (CT). در نهایت، iPonatic III با خیال راحت خود را یک کیت تشخیص مولکولی مفید برای ارزیابی سایر عفونت‌ها، مانند ویروس Epstein-Barr (EBV) می‌سازد.

mPOCT

اما خوب بودن در تشخیص این همه بیماری فقط یک شروع است! iPonatic III همچنین دارای نقاط قوت زیر است که آن را برتر از خط می کند:

  • این کیت واقعا قابل حمل است زیرا تنها 7 کیلوگرم وزن دارد.
  • فرآیند تست سریع کاملاً خودکار است و از سیستم “نمونه در نتیجه بیرون” استفاده می کند که نتیجه آزمایش را در حداقل مدت زمان 8 دقیقه به دست می آورد.
  • ایستگاه کاری دارای یک منوی آزمایشی گسترده است که به پاتوژن های مختلف از سناریوهای مختلف پاسخ می دهد.
  • کیت ها از پیش بسته بندی شده اند، که به طور قابل توجهی زمان استفاده از دست را کاهش می دهد و در عین حال خطر آلودگی را کاهش می دهد.
  • مفهوم طراحی ایستگاه کاری بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی صنعتی است.
  • نمونه‌ها را می‌توان با استفاده از این ابزار در هر زمان پس از ورود از طریق قابلیت‌های ترکیبی انعطاف‌پذیر، ماژول‌های ارتباط بی‌سیم نوآورانه و صفحه نمایش هوشمند بزرگ آن آزمایش کرد.
  • این ایستگاه کاری از یک صفحه نمایش لمسی هوشمند HD با سیستم تعاملی SanUI پیشرفته استفاده می کند که به دلیل آن نتایج مستقیماً نمایش داده می شوند.

نتیجه

Sansure به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر ابزار mPOCT، تلاش بی وقفه ای برای بهینه سازی پردازش نمونه، استخراج و خالص سازی اسید نوکلئیک، تقویت PCR، تشخیص فلورسانس، و ماژول های پردازش نتیجه برای عملکرد بهتر POCT انجام داده است. Sansure با ترکیب فناوری انتشار سریع تک لوله ای و فناوری تقویت سریع PCR، ایستگاه کاری مولکولی قابل حمل را با تحرک سطح بالا، سازگاری و دقت به طور همزمان با موفقیت ارتقا داده است.

اما این پایان کار نیست. به عنوان یک تجربه مادام العمر برای متخصصان بهداشت، Sansure به توسعه معرف ها و ابزارهای برتر برای رفاه همه بشریت ادامه خواهد داد. با Sansure شریک شوید و ایمن و سالم بمانید.

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید