Gardaí سایت جعل شماره تلفن مرتبط با هزاران کلاهبرداری را حذف کردGardaí به حذف یک سایت جعل شماره تلفن که توسط مجرمان برای کلاهبرداری از هزاران قربانی از میلیون ها یورو استفاده می شود، کمک کرده است.

اعضای An Garda Siochána بخشی از یک عملیات جهانی برای از بین بردن ispoof.cc بودند، وب سایتی که توسط gardaí به عنوان یک فروشگاه کلاهبرداری آنلاین توصیف شده است.

مجموعه ای از جستجوها در دوبلین، لوث و میث در 8 و 9 نوامبر منجر به دستگیری شش نفر از جمله اجرای 14 حکم قضایی شد.

ماموران همچنین 132 دستگاه الکترونیکی و 64 حساب بانکی مشکوک را شناسایی کردند.

آنها با مجریان قانون بریتانیا و هلند کار کردند که موفق شدند به سرورهای وب سایت در هلند ضربه بزنند تا مخفیانه به تماس های تلفنی گوش دهند.

این وب سایت و سرور توسط مقامات آمریکایی و اوکراینی توقیف و آفلاین شد. عکس: یوروپل

در یک نقطه حدود 20 نفر در هر دقیقه با استفاده از فناوری خریداری شده از سایت مورد هدف تماس گیرندگان در سراسر جهان قرار می گرفتند.

مجرمانی که از طریق آگهی‌های ارسال شده در کانال‌های برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده تلگرام متوجه این سایت شدند، از آن برای خرید فناوری استفاده کردند که به آنها اجازه می‌دهد شماره تلفن خود را پنهان کنند.

این بدان معنی است که آنها می توانند قربانیان را فریب دهند تا فکر کنند بانک آنها با آنها تماس گرفته است و آنها را متقاعد کنند تا جزئیات شخصی را که به کلاهبرداران اجازه سرقت پول نقد را می دهد، منتقل کنند.

از 10 میلیون تماس جعلی انجام شده، 40 درصد در ایالات متحده، 35 درصد در بریتانیا و بقیه در تعدادی از کشورها پخش شده است.

مدیر ادعایی سایت تیجی فلچر (35 ساله) در اوایل ماه جاری در شرق لندن دستگیر شد و با اتهامات جنایی روبرو است.

ایرلند

هشدار مصرف کنندگان در مورد ترکیب متن جعلی و تلفن…

پلیس لندن گفت فلچر، که گفته می‌شود عضو یک گروه جنایی سازمان‌یافته است، سبک زندگی «تجملاتی» داشت.

گفته می شود این سایت بیش از 3 میلیون یورو سود داشته است.

Ispoof در دسامبر 2020 ایجاد شد و در اوج خود 59000 کاربر داشت که به آنها اجازه می داد با استفاده از بیت کوین هزینه نرم افزار مجرمانه را با هزینه های بین 200 تا 6000 یورو در ماه پرداخت کنند.


دیدگاهتان را بنویسید