5 عاملی که باید هنگام شروع یک تجارت آنلاین در نیجریه امروز در نظر گرفت


با وجود رقابت بسیار زیاد در دنیای کسب و کار آنلاین امروزی و تنوع روزافزون در گزینه های موجود برای فرصت های کسب و کار آنلاین، ممکن است برای فردی که تازه وارد این صنعت شده است بداند از کجا شروع کند، بسیار سخت به نظر می رسد.

اشتیاق، تعهد و سخت کوشی چیزی است که هنگام راه اندازی یک کسب و کار به آن نیاز دارید. اما همانطور که گفته می شود، موفقیت زمانی حاصل می شود که مردم بدانند فرآیندها چگونه کار می کنند. به همین دلیل است که استراتژی و برنامه ریزی قبل از تصمیم گیری در مورد کسب و کارتان کلیدی است. نکات زیر به شما کمک می کند تا بهترین تجارت آنلاین را شروع کنید.

سرمایه، پایتخت

برای راه اندازی و توسعه کسب و کار آنلاین خود به سرمایه خوبی نیاز دارید. این به این دلیل است که شما باید برای هاستینگ، ثبت نام دامنه و سایر زیرساخت های اساسی برای اجرای روان تجارت خود هزینه کنید.

با این حال، اگر ایده و اراده درستی دارید، می توانید با سرمایه کمی شروع کنید. اگر در موقعیتی نیستید که از یک موسسه مالی وام دریافت کنید، همیشه می توانید از دوستان و خانواده کمک مالی کنید.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی از مشتری یکی از مهم ترین عوامل در راه اندازی یک کسب و کار آنلاین است. بازار پر از رقبای است که آماده ارائه خدمات بهتر از شما هستند. بنابراین، اگر سیستم پشتیبانی مشتری خوبی داشته باشید، راحت تر می توانید مشتریان خود را متقاعد کنید که به جای رقبای شما، از شما خرید کنند.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در ایجاد یک سیستم پشتیبانی مشتری موثر وجود دارد:

  • دستورالعمل های واضح و ساده در مورد نحوه استفاده از محصول یا خدمات خود ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از مردم نیاز به آشنایی بیشتر با فناوری دارند و ممکن است در این راه به راهنمایی نیاز داشته باشند.
  • هنگام پاسخ دادن به سؤالات، شکایات یا نگرانی ها پاسخگو باشید. حداکثر ظرف 24 ساعت راه حل یا راه حل های سریع به آنها ارائه دهید.
  • با ارائه کانال‌های مختلف مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن، چت زنده و صفحات رسانه‌های اجتماعی که می‌توانند در هر زمان بازخورد خود را ارسال کنند، تماس با شما را برای مشتریان آسان کنید.

نحوه عملکرد ارزهای بین المللی را درک کنید

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین در نیجریه مستلزم این است که بدانید ارزهای بین المللی چگونه کار می کنند، به ویژه نرخ دلار به نایرا امروزه زیرا رایج است. این به این دلیل است که اکثر محصولات و خدماتی که ارائه می دهید توسط مشتریان کشورهای دیگر خریداری می شود.

به عنوان مثال، اگر محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین در ایالات متحده (ایالات متحده آمریکا) بفروشید، مشتریان شما به دلار آمریکا (USD) پرداخت خواهند کرد. اگر می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را در سطح بین‌المللی بفروشید، مهم است که بدانید ارزهای بین‌المللی چگونه کار می‌کنند و چگونه می‌توانند به شما کمک کنند تا کسب و کارتان را سریع‌تر از حد انتظار رشد دهید!

رقبا

رقبای شما ممکن است اولین چیزی نباشند که هنگام راه اندازی یک کسب و کار آنلاین به آن فکر می کنید، اما مهم است که در نظر بگیرید که چه کسانی هستند و چگونه بر کسب و کار شما تأثیر می گذارند. برای مثال، اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک راه اندازی می کنید، باید بدانید که کدام فروشگاه ها در حال حاضر وجود دارند و چه چیزی را ارائه می دهند. همچنین باید به قیمت‌های رقبای خود و اینکه آیا سهم بازار کافی برای کسب درآمد همه وجود دارد یا خیر، توجه کنید.

اگر رقابت زیادی در بازار تخصصی شما وجود دارد، بهتر است چیز جدیدی را امتحان کنید یا به طور کلی بخش دیگری را انتخاب کنید. با این حال، اگر هنوز رقابت کافی در بازار تخصصی شما وجود ندارد، این می تواند فرصت خوبی برای شما باشد تا قبل از اینکه هر کس دیگری به آنجا برسد، فروش سریعی داشته باشید.

گزینه های پرداخت

یکی از مهم ترین عوامل در راه اندازی کسب و کار آنلاین در نیجریه، گزینه های پرداخت است. این ضروری است که بدانید مردم چگونه برای محصولات یا خدمات شما هزینه خواهند کرد.

تجربه مشتری تا حد زیادی به آسانی خرید برای آنها و سرعت دریافت سفارش خود پس از پرداخت هزینه بستگی دارد. به همین دلیل مهم است که تمام روش های پرداخت ممکن را در نظر بگیرید و اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهترین کار را دارند.

در نیجریه روش‌های مختلفی برای پرداخت آنلاین وجود دارد: کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی، پول موبایل، کیف پول الکترونیکی و حواله‌های بانکی.

  • با در نظر گرفتن نرخ بازار دلار در نیجریه، کارت های اعتباری راحت هستند، اما دارای هزینه های پردازش بالا و نرخ تبدیل پایین هستند.
  • کارت های نقدی به شما امکان می دهند مستقیماً از حساب های بانکی مشتری پرداخت ها را بپذیرید، اما نرخ تبدیل پایینی نیز دارند.
  • پول موبایل نرخ تبدیل بالایی دارد اما کاربران را ملزم می کند قبل از خرید هر چیزی ثبت نام کنند.
  • کیف پول های الکترونیکی برای دریافت پرداخت از خریداران بین المللی عالی هستند و کارمزدهای نسبتا پایینی را ارائه می دهند.
  • نقل و انتقالات بانکی در صورتی که مقادیر زیادی از محصولات یا خدمات را به طور همزمان بفروشید (ارزش کمتری نسبت به کارت های اعتباری دارند) خوب است، اما نسبت به سایر روش های پرداخت بیشتر طول می کشد.

کسب و کار مبارک!

شروع کسب و کار شما می تواند زمان هیجان انگیزی باشد، و راه اندازی آن کسب و کار آنلاین می تواند مزایای بسیاری از جمله توانایی دسترسی به خریداران بالقوه از سراسر جهان را ارائه دهد. اما همیشه مهم است که قبل از غواصی در مورد چیز جدید تحقیق کنید.

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید