گوگل یک ربات هوش مصنوعی می‌سازد که می‌تواند موسیقی «اصیل» بسازد


به پادکست گوش دهید:

با توجه به میزان نفوذ هوش مصنوعی در سایر جنبه های زندگی دیجیتالی ما، از خلق آثار هنری اصیل تا نوشتن مقالاتی برای گفتگو با درمانگران

اگرچه نباید تعجب آور باشد که غول فناوری گوگل اولین بازیکن مهمی است که وارد عرصه می شود.

بیشتر بخوانید: چگونه تولید موسیقی را یاد بگیریم؟

بر اساس گزارش‌ها، کاربران می‌توانند به‌طور فزاینده‌ای پیام‌های خاص را با اشاره به ژانرها و سبک‌ها تایپ کنند یا حتی آهنگ‌هایی را بر اساس ملودی زمزمه‌شده یا سوت زده بسازند. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال ساخت یک ربات هوش مصنوعی است که می‌تواند موسیقی «اصیل» (در یک پنجره جدید باز می‌شود) از هر دو پیام متنی و صوتی ایجاد کند. در داخل این شرکت، نرم افزار آینده MusicLM نامیده می شود.

جزئیات در یک مقاله تحقیقاتی که در 26 ژانویه منتشر شد فاش شد و MusicLM را به عنوان “الگویی تولید کننده موسیقی با کیفیت بالا از توضیحات متن” توصیف کرد. این نشریه همچنین بیان کرد که MusicLM “موسیقی را با فرکانس 24 کیلوهرتز تولید می کند که در طول چند دقیقه ثابت می ماند.” در این مقاله توضیح داده شده است که می‌توان از زیرنویس‌های با دقت نوشته شده برای ساخت آهنگ استفاده کرد و چندین مثال ارائه می‌کند:

امتیاز اصلی موسیقی متن بازی آرکید. ریف گیتار الکتریک جذابی دارد و به سرعت و با اشتیاق حرکت می کند. موسیقی دارای تکرارهای زیادی است که به خاطر سپردن آن را ساده می کند، اما صداهای غیرمنتظره ای نیز دارد، مانند کوبیدن سنج و نواختن درام.

همراه با کتابخانه ای از صداها و سایر اعلان های هوش مصنوعی که از منابعی مانند آرشیوهای هنری مشتق شده اند، دنباله های اضافی از اعلان های متنی زمان بندی شده برای کمک به ساخت ساختار آهنگ ها استفاده می شود (در یک پنجره جدید باز می شود).

چندین نمونه از آهنگ های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی قبلاً در حساب Github گوگل (در یک پنجره جدید باز می شود) به عنوان بخشی از انتشار اولیه مجموعه داده ای حاوی 5500 نمونه جفت موسیقی-متن به نام MusicCaps منتشر شده است.

همچنین بخوانید: بهترین خدمات پخش موسیقی

اجتناب ناپذیر است که معرفی چنین پلتفرمی جرقه گفتگوهای بیشتری را در مورد نقش هوش مصنوعی در سرقت مالکیت معنوی و نقض حق چاپ ایجاد کند. این مکالمات توسط تعداد زیادی از هنرمندان و مخازن هنری ایجاد می‌شود که به استفاده عمومی از هنر خود در ایجاد ربات‌های هوش مصنوعی مانند این رضایت نداده‌اند. در این میان، دیگران از افزایش فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند. پیشرفت‌های بیشتر در هوش مصنوعی مجموعه‌ای از خطرات را برای افرادی که مسئولیت ایجاد این فناوری را بر عهده دارند به همراه دارد، زیرا نیروهای کار استثمار شده بار داده‌کاوی و اعتدال را به دوش می‌کشند.

به گفته این شرکت که نگرانی‌های مداوم در مورد سوگیری‌های برنامه‌نویسی فرهنگی، اشتباهات، و نگرانی‌ها در مورد سرقت ادبی را به عنوان مسائلی که باید قبل از در دسترس قرار گرفتن محصول در اختیار آنها بر طرف شود، به این زودی‌ها منتشر نخواهد شد. عموم.

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید