گوو از سقوط اهداف مسکن برای جلوگیری از شورش محافظه‌کاران دفاع می‌کندمایکل گوو مدعی شد که سقوط بر اهداف مسکن در مواجهه با شورش گسترده نمایندگان محافظه کار، دولت بریتانیا را «قوی» جلوه می دهد.

دولت اهداف خانه سازی محلی را کاهش داده است تا از اولین شورش بزرگ عوام در دوران نخست وزیری ریشی سوناک جلوگیری کند.

حزب کارگر آقای سوناک را به “ضعیف بودن” متهم کرد، اما آقای گوو، وزیر مسکن بریتانیا اصرار داشت که دولت اصلاحات وعده داده شده را در سیستم برنامه ریزی برای اطمینان از ساخت خانه های جدید انجام می دهد.

او به بی‌بی‌سی گفت: «من فکر می‌کنم این باعث می‌شود که دولت قوی به نظر برسد، زیرا ما در حال انجام اصلاحات برنامه‌ریزی هستیم که یک سال پیش وعده داده بودیم.

ترزا ویلیرز شورش پشتیبان را رهبری کرد (جیکوب کینگ/پ.سی.)

«وقتی به اینجا رسیدم گفتم که می‌خواهیم یک سیستم برنامه‌ریزی داشته باشیم که زیبایی و دموکراسی محلی را در قلب سیستم برنامه‌ریزی ما قرار دهد، این چیزی است که اکنون به لطف تعامل نزدیک با نمایندگان مجلس که واقعاً به خانه‌های مناسب اهمیت می‌دهند، به دست آورده‌ایم. در مکان های مناسب.»

آقای گوو روز دوشنبه در نامه‌ای به نمایندگان مجلس گفت که لایحه افزایش سطح و بازسازی به منظور لغو اهداف اجباری خانه‌سازی اصلاح خواهد شد.

آقای گوو گفت که او می‌داند که «هیچ روش واقعاً عینی برای محاسبه تعداد خانه‌های جدید مورد نیاز در یک منطقه وجود ندارد» اما «فرایند برنامه‌ریزی برای مسکن باید با تعداد شروع شود».

این تغییر، هدف تعیین‌شده مرکزی را به «نقطه شروع» تبدیل می‌کند، و شوراها می‌توانند در صورت مواجهه با «محدودیت‌های واقعی» یا مجبور به ساخت با تراکمی که «به‌طور قابل‌توجهی ماهیت» منطقه‌شان را تغییر دهد، ساخت خانه‌های کمتری را پیشنهاد کنند.

لیزا نندی ریشی سوناک و مایکل گوو را به ضعف در مواجهه با شورش محافظه‌کاران متهم کرد (پیتر برن / پی‌سی)

انتظار می رود این لایحه هفته آینده برای روز دوم مرحله گزارش خود به عوام بازگردد.

این تصمیم نشان‌دهنده پیروزی گروهی از محافظان محافظه‌کار به رهبری ترزا ویلیرز، وزیر سابق کابینه محافظه‌کار و باب سیلی، نماینده محافظه‌کار است که مجموعه‌ای از اصلاحات را برای لایحه شاخص دولت پیشنهاد کرده بودند که به معنای تغییرات گسترده در سیستم برنامه‌ریزی بود.

حدود 60 نماینده مجلس اصلاحیه ای را امضا کرده بودند که بر اساس آن اهداف اجباری مسکن و الزام شوراها برای نشان دادن عرضه پنج ساله زمین مسکونی لغو می شد.

حامیان این پیشنهاد گفتند که این امر از محیط زیست محافظت می کند و اطمینان می دهد که جوامع مجبور به پذیرش توسعه ناخواسته نیستند.

اما برخی از محافظه‌کاران از این پیشنهاد انتقاد کردند و رابرت کولویل، یکی از نویسندگان مانیفست محافظه‌کاران در سال 2019، گفت که این پیشنهاد «نیمبییسم» را به عنوان اصل حاکم بر جامعه بریتانیا حفظ می‌کند.

خانم ویلیرز با استقبال از اعلامیه آقای گوو، گفت که دولت “گوش کرده” و اصلاحات “سیستم برنامه ریزی را مجدداً متعادل می کند و به جوامع محلی اجازه می دهد تا در مورد آنچه در همسایگی آنها ساخته شده است نظر بیشتری داشته باشند”.

وی افزود: “مصالحه ای که ما به دست آورده ایم نشان می دهد که تغییرات مثبت را می توان از طریق بررسی دقیق قوانین به دست آورد.”

آقای سیلی، نماینده جزیره آف وایت، گفت که “بیش از 100 نماینده حزب محافظه کار” از این تغییرات حمایت کرده اند، که دستور کار مسکن و برنامه ریزی دولت را “محافظه کارتر از آنچه در حال حاضر داریم” می کند.

او گفت: «زبان جدیدی که ما توافق کرده‌ایم با جوامع کار می‌کند، با شخصیت مناطق صحبت می‌کند و زیبایی طراحی خوب را جشن می‌گیرد. نیاز به زمین‌های کشاورزی را درک می‌کند، به‌طور قابل‌توجهی بر برون‌فیلد بیش از توسعه میدان سبز تأکید می‌کند و به تحویل خانه‌ها برای جوانان کمک می‌کند.»

لیزا نندی از حزب کارگر به شدت از تصمیم دولت انتقاد کرد و آن را “بی وجدان در بحبوحه بحران مسکن” توصیف کرد.

منشی جوامع سایه گفت: ما به حزب کارگر پیشنهاد دادیم تا شورشیان را شکست دهیم، اما به نظر می رسد ریشی سوناک و مایکل گوو قبل از کشور حزب را انتخاب کرده اند.

“این خیلی ضعیف است. در مقام، اما نه در قدرت.»

سایر تغییرات مورد موافقت آقای گوو شامل اخذ مالیات زیرساختی بالاتر برای توسعه میدان سبز، اقدام برای جلوگیری از بانکداری زمین، و پایان دادن به “وظیفه همکاری” است که مناطق روستایی و حومه را برای کمک به تامین نیاز مسکن شهرهای همجوار ضروری می داند.

در این نامه، آقای گوو گفت که دولت برای کاهش فشار بر جنوب، خانه‌های بیشتری را در شمال و میدلندز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

دولت همچنین قول داده است که قبل از انتشار املاک مسکونی در وب‌سایت‌هایی مانند Airbnb، درباره درخواست مجوز برنامه‌ریزی مشورت کند.


دیدگاهتان را بنویسید