کلارنس گیلیارد هنرپیشه تاپ گان در سن 66 سالگی درگذشتکلارنس گیلیارد جونیور، بازیگر محبوب نقش مکمل که از جمله فیلم‌های پرفروش Die Hard و Top Gun و سریال تلویزیونی موفق واکر، تگزاس رنجر است، در سن ۶۶ سالگی درگذشت.

درگذشت او این هفته توسط دانشگاه نوادا، لاس وگاس، جایی که او بازیگری صحنه و صفحه نمایش را تدریس می کرد، اعلام شد.

جزئیات بیشتر روز سه شنبه بلافاصله در دسترس نبود.

کلارنس گیلیارد (آلامی/پلیس)

هدر ادیسون، مدیر فیلم مدرسه، در بیانیه ای گفت: “پروفسور گیلیارد چراغی از نور و قدرت برای همه اطرافیانش در UNLV بود.”

«هر وقت از او می‌پرسیدیم که حالش چطور است، با خوشحالی اعلام می‌کرد که «مبارک» است. اما واقعاً ما کسانی هستیم که سال‌ها همکار و شاگرد او بوده‌ایم.»

گیلیارد در دهه 1980 با حضور در فیلم های Diff’rent Strokes، The Facts Of Life و نمایش های دیگر، حرفه ای پربار به عنوان بازیگر داشت.

او سپس در دو تا از بزرگترین فیلم های دهه ظاهر شد: تاپ گان، که در آن نقش Sundown، افسر رهگیری رادار را بازی کرد. و Die Hard، زمانی که او به عنوان یک دزد کامپیوتری شرور معرفی شد که یکی از خط‌هایش عبارت بود از: «تو من را به خاطر شخصیت جذابم نیاوردی».

در دهه 1990، او در کنار مجریان قانون در Matlock بود و در مقابل اندی گریفیث و واکر، تگزاس رنجر، که چاک نوریس در آن نقش آفرینی کرد، بازی کرد.

از دیگر آثار او می توان به The Karate Kid: Part II، تولید صحنه ای Driving Miss Daisy و حضور در کنار بروس ویلیس در تبلیغاتی برای باتری های DieHard اشاره کرد.


دیدگاهتان را بنویسید