کارت خوشبختی مرلین مونرو از پدری که از او جدا شده است بخشی از حراج ایالات متحده استیک کارت خوشبختی شخصی که از پدرش برای مرلین مونرو ارسال شده است، مرکز مجموعه ای از اقلام این بازیگر مشهور جهان است که قرار است به حراج گذاشته شود.

ماه آینده، 175 مورد از زندگی و حرفه این ستاره هالیوود در حراج Icons and Idols Hollywood که در بورلی هیلز، لس آنجلس برگزار می شود، زیر چکش خواهند رفت.

این کارت از آرشیو شخصی مونرو می آید و توسط پدرش استنلی گیفورد فرستاده شده است، به گفته جولینز حراجی، سازمان دهندگان فروش، او از او جدا شده بود.

این کارت از آرشیو شخصی مونرو می آید و توسط پدرش استنلی گیفورد (Julien’s Auctions/PA) ارسال شده است.

به طور گسترده گزارش شده است که مونرو در طول سال ها بارها تلاش کرد با پدرش تماس بگیرد و از شهر همت، کالیفرنیا، جایی که او زندگی می کرد، بازدید کرد تا او را پیدا کند.

اعتقاد بر این است که گیفورد نمی خواست همسر و فرزندانش را با اجازه دادن به این بازیگر که بخشی از زندگی او باشد ناراحت کند.

حراج جولین گفت که این کارت تنها ارتباط مکتوب شناخته شده پدر مونرو با او است.

به خط گیفورد، با نام غلط املایی «مریلین»، نوشته شده است: «این یادداشت شادمانه کوچک مخصوصاً آمده است تا بگوید که افکار و آرزوهای زیادی نیز هر روز با شما همراه است… یک دعای کوچک نیز. ”

(حراج ژولین/ PA)

این اثر توسط اسکات فورتنر، مورخ و کلکسیونر مرلین مونرو کشف شده است و ارزش آن تا 3000 دلار (2800 یورو) برآورد شده است.

از دیگر اقلام موجود در فروش می‌توان به قطعات کمد لباسی که ملکه صفحه در معروف‌ترین عکس‌هایش، لحظات ستاره‌سازی و ظاهر شخصی پوشیده بود، اشاره کرد.

نامه نگاری، آرایش و موارد دیگر از زندگی و حرفه او نیز به تریبون حراج راه پیدا می کند.

تعداد زیادی شامل یک کت اپرا مخمل مشکی از مجموعه شخصی مونرو است که بین 20 تا 30000 دلار (19-28000 یورو) تخمین زده می شود.

(حراج ژولین/ PA)

این خواننده اغلب در حالی که در اواسط دهه 1950 در نیویورک زندگی می کرد با پوشیدن کت و خز به سبک مشابه عکس می گرفت.

یک دفترچه آدرس گوچی چرمی قهوه‌ای شخصی‌شده با مهر سفارشی «MM» روی جلد جلو، حدوداً در سال 1955، با مخاطبینی از جمله مارلون براندو، و نوشته‌ها و یادداشت‌های دست‌نویس مختلف در سرتاسر، انتظار می‌رود تا 70000 دلار (68000 یورو) فروخته شود.

گلدان ها و لوله های رژ لب از Max Factor و Michel Cosmetics متعلق به مونرو هر کدام تا 2000 دلار (1900 یورو) ارزش دارند.

(حراج ژولین/ PA)

مارتین نولان، مدیر اجرایی حراجی جولینز گفت: «برای نزدیک به دو دهه، جولینز با افتخار میراث و فرهنگ پر زرق و برق ترین و نمادین ترین ستاره هالیوود، مرلین مونرو را به نمایش گذاشته است.

در این حراج، مجموعه‌های مرلین را با بیش از 175 مورد خارق‌العاده کشف‌شده از آرشیو شخصی او، مانند تنها مکاتبه‌ی مکتوب شناخته‌شده از پدر مرلین، با TCM انتخاب کردیم. به لباس‌هایی که در نمادین‌ترین ظاهر او روی صفحه و بیرون از آن می‌پوشید، که نه تنها شخصیت عمومی او را شکل می‌داد، بلکه فرهنگ و سبک پاپ را شکل می‌داد.»

حراج Icons and Idols Hollywood قرار است در روزهای شنبه 17 دسامبر و یکشنبه 18 دسامبر در بورلی هیلز و به صورت آنلاین به صورت زنده برگزار شود.


دیدگاهتان را بنویسید