چین قرنطینه ها را گسترش می دهد زیرا موارد ابتلا به کووید-19 به رکورد روزانه رسیده استقرنطینه های همه گیر در سراسر چین در حال گسترش است زیرا تعداد موارد کووید-19 به رکورد روزانه رسیده است.

به ساکنان هشت منطقه ژنگژو، که 6.6 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، گفته شده است که از روز پنجشنبه به مدت پنج روز در خانه بمانند، به جز خرید غذا یا درمان پزشکی.

آزمایش انبوه روزانه در آنچه دولت شهر آن را “جنگ نابودی” علیه ویروس می نامید، دستور داده شد.

در جریان درگیری‌های روز سه‌شنبه و چهارشنبه، پلیس ژنگژو کارگرانی را که به دلیل اختلاف دستمزد در بزرگترین کارخانه تولید آیفون اپل، واقع در یک منطقه صنعتی در نزدیکی شهر، معترض بودند، مورد ضرب و شتم قرار داد.

ساکنان سبزیجات تازه را از فروشندگان خیابانی می خرند زیرا رستوران ها در برخی از مناطق پکن بسته شده اند (AP)

کمیسیون ملی بهداشت اعلام کرد در 24 ساعت گذشته، تعداد موارد جدید کووید 31444 افزایش یافته است. این بالاترین رقم روزانه از زمانی است که ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان چین در مرکز چین در اواخر سال 2019 شناسایی شد.

حجم پرونده روزانه به طور پیوسته در حال افزایش است. این هفته، مقامات اولین مرگ و میر ناشی از کووید-19 در چین را در شش ماه گذشته گزارش کردند که مجموع قربانیان کووید-19 را به 5232 نفر رساند.

در حالی که تعداد مبتلایان و مرگ و میرها در مقایسه با ایالات متحده و سایر کشورها نسبتاً کم است، حزب کمونیست حاکم چین همچنان به استراتژی «کووید صفر» متعهد است که هدف آن جداسازی هر مورد و حذف کامل ویروس است.

اکثر دولت های دیگر به کنترل های ضد ویروس پایان داده اند و اکنون برای کمک به جلوگیری از مرگ و میر و بیماری های جدی به واکسیناسیون و مصونیت از عفونت های گذشته متکی هستند.

عبور یک ساکن از کنار یک رستوران بسته در پکن (AP)

مشاغل و جوامع مسکونی از مرکز تولید گوانگژو در جنوب تا پکن در شمال در اشکال مختلف قرنطینه هستند، اقداماتی که به ویژه کارگران مهاجر یقه آبی را تحت تأثیر قرار می دهد.

در بسیاری از موارد، ساکنان می گویند که محدودیت ها فراتر از آن چیزی است که دولت ملی اجازه می دهد.

گوانگژو روز دوشنبه دسترسی به منطقه بایون با جمعیت 3.7 میلیون نفری خود را به حالت تعلیق درآورد، در حالی که به ساکنان برخی از مناطق شیجیاژوانگ، شهری با 11 میلیون نفر در جنوب غربی پکن، گفته شد که در خانه بمانند تا زمانی که آزمایش های انبوه انجام می شود.

پکن بیمارستانی را در یک مرکز نمایشگاهی افتتاح کرده است. مقامات شهری دسترسی به دانشگاه مطالعات بین‌المللی پکن را پس از کشف یک مورد ویروس در آنجا به حالت تعلیق درآوردند، در حالی که برخی از مراکز خرید و ساختمان‌های اداری بسته شدند و دسترسی به برخی مجتمع‌های آپارتمانی مسدود شد.

خیابان‌های پکن ساکت هستند زیرا اقدامات قرنطینه برای «نابودی» ویروس انجام شده است (AP)

کارگران با پیشنهاد برخی از این اقدامات حداقل نیمه دائمی، حصاری به ارتفاع 7 فوت در اطراف ساختمان‌های آپارتمانی آجری قدیمی و کم‌مرتبه در جامعه Hongmiao Beili در پکن ایجاد کردند.

نیم دوجین نفر با کت و شلوارهای هضمات در ورودی خطی که از میان جامعه عبور می کرد، پشت موانع فولادی بلندی که معمولاً برای کنترل جمعیت استفاده می شد، ایستاده بودند.

مقامات اقداماتی را برای کاهش اختلالات ناشی از کنترل همه گیر با کوتاه کردن قرنطینه و ایجاد تغییرات دیگر اعلام کرده بودند. برخی از مردم چین نسبت به عدم قطعیت سیاست آشکار در رسانه های اجتماعی ابراز ناامیدی و سردرگمی کرده اند.

یک مسئله کلیدی نگرانی در مورد میزان آسیب پذیری افراد در برابر ویروس است. تعداد کمی از چینی‌ها به کووید-19 مبتلا شده‌اند یا حتی در معرض ویروس قرار گرفته‌اند، بنابراین تصور می‌شود که تنها درصد کمی سطوح مؤثری از آنتی‌بادی‌های ضد ویروس را ایجاد کرده‌اند.

حزب کمونیست حاکم در این ماه وعده داد که با کوتاه کردن قرنطینه و ایجاد تغییرات دیگر تلاش کند تا اختلالات را کاهش دهد.

نرخ کلی واکسیناسیون ویروس کرونا در چین بیش از 92 درصد است که اکثر مردم حداقل یک دوز دریافت کرده اند. اما تعداد بسیار کمتری از چینی‌های مسن‌تر – به‌ویژه افراد بالای 80 سال – این کار را انجام داده‌اند.

دولت در تلاش است تا مانند اوایل سال 2020 بدون تعطیل کردن کارخانه‌ها و بقیه اقتصاد خود، آخرین موج شیوع بیماری را مهار کند. یکی از تاکتیک‌ها استفاده از «مدیریت حلقه بسته» است که بر اساس آن کارگران در کارخانه‌های خود زندگی می‌کنند و هیچ تماس خارجی ندارند. .

Foxconn، بزرگترین مونتاژکننده قراردادی گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی در جهان، پس از خروج هزاران کارمند از کارخانه در ژنگژو در ماه گذشته در پی شکایت در مورد شرایط کاری ناایمن، در تلاش برای تکمیل سفارشات آیفون 14 است.

اعتراضات روز سه‌شنبه و چهارشنبه به دلیل اختلاف نظر بر سر پرداخت کارگرانی بود که برای جایگزینی کارگرانی که ترک کردند، استخدام شدند. کارگران با پلیس درگیر شدند و تعدادی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. عده ای دستگیر شدند.

فاکسکان، مستقر در تایوان، گفت که تعهدات قراردادی آن برای پرداخت ها “همیشه انجام شده است”.

این شرکت اظهار نظرهای آنلاین مبنی بر زندگی کارکنان مبتلا به ویروس در خوابگاه های کارخانه ژنگژو را رد کرد. این سازمان می‌گوید که تأسیسات ضدعفونی شده و قبل از نقل مکان کارمندان، بررسی‌های دولتی را پشت سر گذاشته‌اند.


دیدگاهتان را بنویسید