چگونه محدوده و حدود پایان نامه بنویسیم؟


از نظر تعداد لغات، سازماندهی و موضوع، تکالیف نویسی دانشگاه هیچ شباهتی به مقاله نویسی دبیرستان ندارند. استادان انتظار دارند که مقالات تحقیقاتی حرفه ای نوشته شده باشد که اطلاعات مربوطه را در مورد موضوع و همچنین اثبات پشتیبانی ارائه دهد. گذشته از آن، دانشجویان باید از یک چارچوب از پیش تعریف شده پیروی کنند تا تضمین کند که تکالیف کتبی آنها با معیارهای نگارش پایان نامه مطابقت دارد. اکثر دانشجویان کالج دشواری نوشتن این مقاله را درک می کنند و ترجیح می دهند به یک مقاله نویس حرفه ای برون سپاری کنند.

تحقیقات گسترده و مطالعات یک ساعته برای ساختن درست پایان نامه ای شگفت انگیز ضروری است تا نویسنده در مطالعه ای که انجام خواهد داد، به خوبی متبحر شود. دانش آموزان با اطلاعات گسترده و انبوهی از پیشنهادات می توانند کیفیت تکالیف نوشتاری خود را افزایش دهند.

پایان نامه یا مقاله تحقیقاتی تقریباً 30 تا 70 هزار کلمه است. این مقالات در چندین بخش سازماندهی شده اند تا خوانندگان بتوانند به سرعت متن را مرور کنند. از صفحه عنوان تا نتیجه گیری، مقاله پایان نامه به بخش هایی تقسیم می شود که شامل محتوای طبقه بندی شده است تا خوانندگان بدانند برای اطلاعات خاصی که ممکن است بخواهند از کدام منطقه بازدید کنند.

گستره و تعیین حدود تحقیق یکی از مهمترین جنبه های این ابتکارات تحقیقاتی است. دانش‌آموزان باید ارتباط آن را درک کنند، زیرا خوانندگان را در مورد محدودیت‌هایی که نویسنده باید تحت آن عمل کند، آگاه می‌کند. همچنین اعتبار تلاش پژوهشی ارائه شده را بهبود می بخشد.

تعریف مفروضات، محدوده و حدود مقالات و پایان نامه های پژوهشی

دانش‌آموزان، به‌ویژه آن‌هایی که برای اولین بار پژوهش انجام می‌دهند، گاهی اوقات پیش‌فرض‌ها، محدودیت‌ها و محدودیت‌ها را در مطالعه اشتباه می‌فهمند. تغییرات جزئی هستند، اما به دلیل ارتباط زیاد آنها نباید نادیده گرفته شوند.

حدود

تحدید حدود محدودیت هایی است که نویسنده برای تحقیق خود تعیین می کند. این به افراد اختیار کامل در مورد چگونگی ادامه پروژه خود را ارائه می دهد و تضمین می کند که دستیابی به اهداف پروژه دشوار نیست.

مفروضات

مفروضات مفاهیمی هستند که محقق معتقد است در طول تحقیق صحیح هستند. هنگام مطالعه عمیق یک موضوع، ایجاد افکار و دیدگاه در مورد آن امری طبیعی است. با توجه به اینکه اکثر ادعاها و استدلال ها توسط حقایق پشتیبانی می شود، نویسندگان مجاز هستند برخی ویژگی ها را برای ارائه دیدگاه خود در نظر بگیرند.

محدوده

در ادامه، محدودیت‌های مقاله تحقیقاتی، که به عنوان دامنه نیز شناخته می‌شوند، موانع احتمالی هستند که ممکن است روند نویسنده پروژه را مختل کنند. محدودیت هایی وجود دارد که نویسنده هیچ کنترلی بر آنها ندارد، مانند منابع محدود، ساختار مقاله پژوهشی، محدودیت های آماری و غیره. از آنجایی که تحت کنترل محقق نیست، این پتانسیل را دارد که به طور قابل توجهی بر یافته ها و نتایج مطالعه تأثیر بگذارد.

نحوه نوشتن محدوده و تحدید حدود مطالعه

دامنه و محدودیت های ابتکارات تحقیقاتی دو عامل متمایز هستند. در نتیجه، تولید یک بیانیه scope تفاوت زیادی با شکل گیری حدود دارد. دانش‌آموزانی که با شکل‌گیری خود درگیر هستند، ممکن است از یک نمونه عالی دامنه و حدود بهره ببرند. یک بیانیه دامنه مشخص، به گفته یک نویسنده پایان نامه حرفه ای، به سؤالات زیر می پردازد:

چرا- دلیل انتخاب رشته تحصیلی خاص یا پرداختن به یک موضوع خاص.

چی- عوامل و موضوعاتی که به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار خواهند گرفت.

جایی که- محیط، تنظیمات و مکانی که داده ها از آن به دست می آیند.

چه زمانی- محدودیت زمانی که تحقیقات در آن انجام می شود.

سازمان بهداشت جهانی- این شامل جمعیت مورد بررسی و همچنین پاسخ های نظرسنجی و مصاحبه می شود.

چگونه- این عنوان توضیح خواهد داد که نویسنده از چه روش های تحقیقی برای به دست آوردن نتیجه گیری موثر استفاده خواهد کرد.

بسیار مهم است که تحقیق تعریف کند که کدام متغیرها، موارد و مکان‌ها در طول مطالعه بررسی نشده‌اند تا آن را واضح و به سادگی برای خوانندگان قابل درک کند. اهمیت دامنه مطالعه و تعیین حدود را نشان می دهد زیرا تصویر بهتری از آنچه مخاطبان ممکن است انتظار داشته باشند ارائه می دهد. یک روش بهتر، گنجاندن دلایلی است که چرا بر این موانع نمی توان فائق آمد. نویسندگان Grademiners در ارائه این نوع مقاله دانشگاهی با هر جزئیاتی که برای تحت تاثیر قرار دادن استاد شما لازم است، تجربه خوبی دارند.

دستورالعمل برای شروع با محدوده مطالعه

  • این تحقیق بر روی
  • این تحقیق نگاه خواهد کرد
  • هدف این تحقیق این است که

همانطور که قبلاً گفته شد، تحدید حدود، مرزهایی هستند که نویسنده به طور کامل تعیین کرده است، و این همان مرزی است که خوانندگان ممکن است بیشتر به چالش بکشند. به همین دلیل است که نویسنده باید این موارد را درج کند و همچنین جایگزین هایی را که در دسترس بوده اند اما استفاده نشده اند توضیح دهد. برای مثال، اگر بتوان آزمایشی را به سه روش مجزا انجام داد و دانش‌آموز یکی را انتخاب کرد، باید دلیل آن را توضیح دهد.

پایان نامه ها و مقالات تحقیقاتی برای مقاطع بالاتر الزامی است و نباید با آنها ساده برخورد کرد. هر چه افراد توضیحات و منطق بیشتری را در مقالات خود وارد کنند، اعتبار آنها بیشتر می شود.

درخواست برای شروع تحدید حدود مطالعه

مطالعه شامل نمی شود

مطالعه محدود شده است

از جمله محدودیت ها هستند

استثناهای مطالعه

در اینجا مقاله ای است که ممکن است به آن علاقه مند باشید: اهمیت گرامر در نوشتن – راهنمای جامع

تحدید حدود پژوهش: مثال های مفید برای دانش آموزان

در اینترنت، دانش‌آموزان ممکن است نمونه‌ای معتبر و ساده از محدوده و تحدید تحدید نوشتار تحقیق را کشف کنند. آنها قادر خواهند بود با پیروی از دستورالعمل ها، حدود مشخصی از مطالعه ای که انجام می دهند ایجاد کنند. در اینجا برخی از عناصر متداول تحقیق وجود دارد که ممکن است به عنوان محدودیت طبقه بندی شوند:

  • هدف از مطالعه
  • متغیرهای مورد بررسی
  • مسائل تحقیق
  • جمعیت هدفمند
  • روش های تحقیق پذیرفته شده

بیو:

جیلیان وودز یک نویسنده درجه یک با 7 سال تجربه در مقالات آکادمیک است: همه انواع مقاله، تحقیق و مقالات ترم. وقتی نوبت به نوشتن آکادمیک A+ می شود، احتمالاً نمی توانید شخص بهتری را پیدا کنید. جیلیان همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد روزنامه نگاری است. او همچنین یک مشارکت‌کننده مهمان در منابع اطلاعاتی مختلف است که پرطرفدارترین موضوعات را پوشش می‌دهد.
دیدگاهتان را بنویسید