چگونه عمر سمعک را افزایش دهیم؟


سمعک ها برای میلیون ها نفر از افراد مبتلا به کم شنوایی، کمک های ضروری هستند. این دستگاه های جمع و جور و شیک توانایی شنیدن را برمی گردانند، اما مانند هر وسیله الکترونیکی نیاز به استفاده و مراقبت مناسب دارند. آیا می خواهید سمعک شما برای مدت طولانی کار کند؟ سپس تمام قوانین و توصیه های متخصصان شنوایی را دنبال کنید! در ادامه در این مورد صحبت خواهیم کرد.

چرا این مهم است؟

خرید سمعک آنقدرها هم که خیلی ها فکر می کنند آسان نیست. بعید است که بتوانید بدون کمک مدل مناسب را انتخاب و پیکربندی کنید. اولین کاری که همه بیماران کم شنوایی انجام می دهند مشورت با یک متخصص شنوایی است. در مرحله بعد، پزشک آزمایش های شنوایی را انجام می دهد، تشخیص می دهد و درمان را تجویز می کند. در مورد کم شنوایی، ما در مورد استفاده روزانه از سمعک صحبت می کنیم، و در اینجا می خواهم تفاوت های ظریف زیر را برجسته کنم.

پزشک سمعک را به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب می کند. هر فرد دارای ویژگی های منحصر به فرد کم شنوایی و ساختار اندام های شنوایی است، بنابراین شنوایی شناس پس از دریافت نتایج تحقیقات پزشکی و مشاوره با بیمار، دستگاه را انتخاب می کند. سپس دوره سازگاری فرا می رسد و پس از آن بیمار سمعک هایی دریافت می کند که باعث ناراحتی نمی شود. همه این اقدامات نیاز به زمان و هزینه دارد. تصور کنید همه کارها را درست انجام داده اید و دستگاه های جدید شما عالی کار می کنند. اما به دلیل بهره برداری نادرست، دستگاه های شما پس از شش ماه از کار می افتند. یک وضعیت ناخوشایند، اینطور نیست؟ توانایی شنیدن را از دست می دهید و زمان و پول را تلف می کنید.

سمعک ها دستگاه های پیچیده ای هستند که از چندین قطعه و سیستم الکترونیکی تشکیل شده اند. اینها هدفون ساده یا تقویت کننده شنوایی نیستند، اگرچه شبیه هم هستند. آیا عوامل خارجی بر دستگاه های الکترونیکی تأثیر می گذارد؟ البته! رطوبت، گرد و غبار، کثیفی و تغییرات دما بر سمعک تأثیر منفی می گذارد. به علاوه، استفاده روزانه از یک دستگاه پزشکی در طول روز، شادترین تصویر را نشان نمی دهد.

تولید کنندگان تمام عوامل ذکر شده را در نظر می گیرند و از راه حل ها و مواد طراحی قوی تری استفاده می کنند. در نتیجه عمر متوسط ​​سمعک ها از 3 تا 5 سال است. اما اینها مقادیر متوسطی هستند که به عوامل مختلفی بستگی دارند. یکی از مهمترین آنها استفاده و مراقبت مناسب است. در صورت رعایت توصیه ها و توصیه های شنوایی شناسان و تولیدکنندگان، کاربر می تواند عمر سمعک را افزایش دهد. با مراقبت مناسب، ناامید نخواهید شد و سال ها از دنیای صداها و صدای عزیزانتان لذت خواهید برد!

چگونه عمر سمعک را افزایش دهیم؟

هر کاربر دوست دارد سمعک او تا زمانی که ممکن است کار کند. هیچ کس نمی خواهد وقت و پول خود را هدر دهد. چگونه می توان دوره عملیاتی دستگاه های الکترونیکی را افزایش داد؟

ابتدا دفترچه راهنمای کاربر را به دقت مطالعه کنید. همه تولید کنندگان دستورالعمل های دقیق برای مراقبت و استفاده اضافه می کنند. شما باید اطلاعات را مطالعه کنید و تمام توصیه ها را دنبال کنید!

نظافت منظم را فراموش نکنید

بعد از بیدار شدن از خواب و دوش گرفتن صبحگاهی سمعک استفاده می کنید و قبل از رفتن به رختخواب آن را در می آورید. بنابراین، دستیارهای الکترونیکی در طول روز با شما هستند. جای تعجب نیست که گرد و غبار و خاک دستگاه ها را آلوده می کند. اگر زیر باران گرفتار شوید چه اتفاقی می افتد؟ فراموش نکنید که بدن انسان بر دستگاه های الکترونیکی نیز تأثیر می گذارد. من در مورد جرم گوش و عرق صحبت می کنم. کثیفی و جرم گوش اغلب باعث مسدود شدن هدفون، بلندگوها و گاهی اوقات میکروفون می شود که منجر به کاهش کیفیت صدا می شود. رطوبت یا تعریق یک بار در داخل سمعک می تواند به آن آسیب برساند و حتی آن را از کار بیاندازد. البته آخرین مدل ها راه حل های محافظتی دارند، اما بهتر است تمیز کردن و خشک کردن کامل را فراموش نکنید!

من می خواهم به چندین نکته مهم توجه کنم. ابتدا از ابزار تمیز کننده مخصوص سمعک استفاده کنید. اینها تمیز کردن لباس ها و برس ها هستند. با کمک آنها می توانید به سرعت و به راحتی آلودگی و جرم گوش را از بین ببرید. برای تمیز کردن محفظه دستگاه از مواد شوینده و آب استفاده نکنید. دستمال سفره برای این کار بهترین است! سمعک خود را به طور منظم تمیز کنید. هر چه بیشتر سمعک خود را تمیز کنید، بهتر است. لازم نیست هر روز آنها را تمیز کنید، اما حداقل یک بار در هفته آنها را تمیز کنید. و آخرین. سعی کنید دستگاه های الکترونیکی را هر روز خشک کنید!

لوازم سمعک را به موقع تعویض کنید

استفاده صحیح از سمعک شامل تعویض لوازم مختلف سمعک در صورت نیاز است. به عنوان مثال، اینها باتری ها یا قالب های گوش هستند. سفارش کوچکی از اجزای لازم را انجام دهید تا همیشه موجودی مواد مصرفی را داشته باشید. علاوه بر این، شما می توانید بدون خروج از خانه همه چیز مورد نیاز خود را خریداری کنید. لوازم سمعک را به صورت آنلاین سفارش دهید. همیشه باتری های یدکی و قالب گوش همراه خود داشته باشید!

نکات و ترفندهایی برای استفاده روزانه

تمیز کردن منظم و تعویض لوازم سمعک برای افزایش عمر وسایل الکترونیکی ضروری است. همیشه موقعیت های خطرناک دیگری را که می تواند به سمعک شما آسیب برساند را به خاطر بسپارید. ما اغلب در طول روز با آنها روبرو می شویم، بنابراین متخصصان شنوایی توصیه می کنند قوانین زیر را رعایت کنند.

  • سمعک ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید. همچنین دستگاه های خود را در خودرو رها نکنید زیرا دمای بالا می تواند به قطعات الکترونیکی آسیب برساند
  • قبل از رفتن به استخر، دوش گرفتن یا سایر درمان های آب، سمعک خود را بردارید. اینجا همه چیز ساده است. رطوبت برای سمعک مضر است
  • قبل از معاینه پزشکی دستگاه ها را خارج کنید. اشعه های پزشکی مختلف، به عنوان مثال، اشعه ایکس، برای دستگاه های الکترونیکی کمتر از آب مضر نیستند. به خاطر بسپار!
  • یک کیس سمعک بخرید. کیس یک راه حل عالی برای نگهداری موقت سمعک است. همیشه می توانید سمعک خود را بردارید و در یک جعبه قابل اعتماد قرار دهید!
  • سمعک را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری و شارژ کنید. کودکان و حیوانات می توانند دستگاه ها را بشکنند. آنها حتی می توانند باتری ها را قورت دهند که برای سلامتی و زندگی خطرناک است! بنابراین، از قبل از محل نگهداری مراقبت کنید

پیروی از این قوانین ساده به محافظت از دستگاه های شما کمک می کند! از صداهای دنیا و صدای عزیزانتان لذت ببرید!

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید