همه آنچه باید در مورد گرفتن مدرک مالی بدانید


امور مالی بخش جذابی است که امکانات متعددی را به فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه می دهد. با این حال، این رشته مناسب ترین برای همه نیست. انتخاب مدرک مناسب هرگز آسان نیست. راهنمای ما در مورد امور مالی را بخوانید و ببینید که آیا برای شما مناسب است یا خیر!

امور مالی شامل مدیریت پول و سرمایه گذاری می شود – و آن را به یک انتخاب رشته محبوب برای بسیاری از دانشجویان دانشگاه تبدیل می کند. با این حال، داشتن مدرک مالی آسان نیست. شما باید با موضوعات دشوار و تکالیف بی شماری روبرو شوید. اگر به کمک آنها نیاز دارید، فقط بپرسید – تکالیف مالی من را در یک سرویس کمکی انجام دهم. یک کارشناس امور مالی به سرعت با آن برخورد خواهد کرد.

لیسانس مالی

اکثر مدارک لیسانس شامل امور مالی با اقتصاد یا تجارت است. به این دلیل که برای درک کامل ایده ها و کاربردهای موضوع، به دانشی در سایر رشته ها نیاز دارید.

متوسط ​​طول دوره کارشناسی سه تا چهار سال است. مدارک 4 ساله بسته به موسسه ممکن است شامل شرایط تجربه عملی نیز باشد.

مفاهیم کلیدی که شما از مدرک کارشناسی ارشد در رشته مالی حذف خواهید کرد چیست؟

اگر به دنبال پیشرفت شغلی در امور مالی خود هستید، مدرک کارشناسی ارشد قدم بعدی است. شما موضوعات مشابهی را که در برنامه لیسانس خود انجام داده اید پوشش خواهید داد، اما آنها با عمق و جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

اگر به صورت تمام وقت در حال تحصیل هستید، دوره معمول مدرک کارشناسی ارشد مالی بین یک تا دو سال است. برنامه های 9 یا 10 ماهه غیر معمول هستند.

بسیاری از مؤسسات اروپایی به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود، تعداد مشخصی از واحدهای ECTS در دوره های تجاری یا مالی را درخواست می کنند. در همین حال، موسسات در ایرلند یا بریتانیا پذیرای دانشجویانی هستند که رشته های خود را بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تغییر می دهند. برخی از کارشناسی ارشد ارشد مالی ممکن است برای اخذ پذیرش نیاز به نمره عالی GRE یا GMAT داشته باشند.

اگر قصد دارید برنامه تحصیلات تکمیلی خود را بلافاصله پس از لیسانس شروع کنید، از قبل یک دوره کارآموزی مرتبط را انجام دهید. کلاس ها و ماژول هایی که می گذرانید بسیار کاربردی تر خواهند بود.

دکترای مالی است. تصمیم درست برای شما؟

مدرک دکترا در امور مالی یک فرآیند طولانی و پرمشقت است، بنابراین مهم است که از همان ابتدا اهداف خود را روشن کنید. اگر به یک موضوع تحقیقاتی علاقه دارید و می خواهید شغلی آکادمیک داشته باشید، دکترا. ممکن است بهترین قدم بعدی برای شما باشد.

اگر چه دکترای مالی. ممکن است هنگام درخواست برای کارفرمایان شرکتی در دنیای غرب هیچ مزیت مشخصی به همراه نداشته باشد. در بخش مالی، برای ارتقاء شغلی خود، بسیار بهتر است که یک مدرک تمرین محور مانند MBA یا جایگزین های کم هزینه تر مانند منشور CFA دریافت کنید. البته استثناهایی وجود دارد، مانند تحقیقات اقتصادی یا سهام. با این حال، برای برخی از موقعیت ها داشتن مدرک دکترا. ممکن است منفی دیده شود. ممکن است از شما بپرسند که چرا تمام آن سال‌ها را به جای کسب تجربه عملی صرف تمرکز بر تحقیق کرده‌اید.

MBA چه تفاوتی با MSc یا MA دارد؟

امور مالی در سطح کارشناسی ارشد، که اغلب کارشناسی ارشد علوم است، یا به عنوان MBA در سطح کارشناسی ارشد (MBA) مطالعه می شود. مخاطبان دانشجویی مورد نظر و نحوه ساختار دوره ها بین این مقاطع متفاوت است:

کارشناسی ارشد مالی معمولی برای دانشجویانی که پس از اتمام دوره کارشناسی خود فاقد تجربه کاری هستند، ارائه می شود. هدف این برنامه این است که آن‌ها را برای یک نقش مالی ابتدایی یا جوان آماده کند و/یا به افرادی که دارای سوابق تحصیلی متفاوت هستند کمک کند تا به موقعیتی مشابه انتقال یابند.

(مدرک تحصیلی خود می تواند کارشناسی ارشد در رشته مالی باشد، یا ممکن است کارشناسی ارشد هنر (MA) در هر چیز دیگری باشد. این یک تصمیم دانشگاهی است؛ هیچ قانون ثابتی وجود ندارد، و معنای آن در مورد مطالب درسی این نیست. لزوما قابل توجه است.)

از سوی دیگر، MBA های مالی بیشتر به آماده سازی فارغ التحصیلان برای پست های مدیریتی می پردازند. به همین دلیل برنامه های MBA عموماً از متقاضیان می خواهند که چند سال تجربه کاری مرتبط داشته باشند. (برخی از مدارس کسب و کار میانگین سنی کلاس های فارغ التحصیلی قبلی خود را ارائه می دهند – این ممکن است به شما بگوید که آیا از شما استقبال می شود یا خیر.) این دوره ها همچنین شامل بخش هایی در مورد مهارت های نرم مانند مدیریت افراد، توانایی های ارتباطی و غیره می باشد.

تفاوت های مالی و حسابداری

چند راه کلیدی وجود دارد که حسابداری و امور مالی متفاوت هستند. یکی، حسابداری بر ارائه اطلاعات مالی به افراد داخل سازمان متمرکز است، در حالی که امور مالی بر ارائه آن به افراد خارج از سازمان متمرکز است. علاوه بر این، حسابداری بر داده های تاریخی و صورت های مالی تمرکز دارد، در حالی که امور مالی بر پیش بینی و تصمیم گیری متمرکز است. در نهایت، حسابداران معمولاً اصول پذیرفته شده حسابداری را رعایت می کنند، در حالی که متخصصان مالی ممکن است از تکنیک ها و استراتژی های متفاوتی استفاده کنند.
دیدگاهتان را بنویسید