نحوه بازیابی اسناد Word ذخیره نشده در ویندوز – راهنمای 2022


می‌دانید که ناتوانی در ذخیره تغییرات مهمی که در سند Word ایجاد کرده‌اید به دلیل قطع برق یا خرابی غیرمنتظره واژه‌پرداز چقدر خسته‌کننده است. خوشبختانه پردازنده مایکروسافت ورد دارای یک ویژگی فوق العاده به نام است بازیابی خودکار که به طور پیش فرض، فایل ها و اسناد شما را هر 10 دقیقه ذخیره می کند.

ممکن است بخواهید چند راه کارآمد برای بازیابی فایل ها و داده هایی که به اشتباه گم شده یا پاک شده اند را بدانید. نگران نباشید؛ این پست در مورد چگونگی بازیابی فایل هایی که هنگام استفاده از Microsoft Word در ویندوز از بین رفته، حذف شده، جایگزین شده یا به طور تصادفی ذخیره نشده اند، بحث خواهد کرد. همچنین می‌توانید راهنمای کامل بازیابی سند ورد ذخیره نشده در مک را بدون هیچ اشکالی بخوانید.

بخش 1. بازیابی اسناد Word ذخیره نشده با ویژگی بازیابی خودکار ویندوز

یکی از بهترین ویژگی های مایکروسافت ورد، بازیابی خودکار، تغییرات شما را در سند Word به طور خودکار هر 10 دقیقه به روز می کند. با این حال، تغییرات ایجاد شده در عرض 9 دقیقه پس از بسته شدن برنامه قابل ذخیره نیستند. درک این نکته مهم است که AutoRecovery جای Save را نمی گیرد. بازیابی خودکار در مواقع اضطراری مانند خاتمه سریع برنامه یا قطع برق رایانه شخصی بهترین عملکرد را دارد.

راه اندازی مجدد نرم افزار Microsoft Office Word اغلب کاری است که برای بازیابی یک سند Word ذخیره نشده در سیستم ویندوز خود باید انجام دهید. سپس فایل ذخیره‌نشده‌ای که روی آن کار می‌کردید، از طریق یک اعلان پاپ‌آپ جدید در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

اگر این روش سند ذخیره نشده شما را با موفقیت بازیابی نکرد، باید به صورت دستی سند Word گم شده را جستجو کنید. اکنون نحوه استفاده از AutoRecovery برای بازیابی سند Word که در ویندوز ذخیره نشده است را بررسی خواهیم کرد.

مرحله 1. برنامه Microsoft Word را در رایانه ویندوز خود باز کنید و “File” -> “Options” را انتخاب کنید. روی «ذخیره» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید، سپس مسیر مکان فایل AutoRecover را کپی کرده و در File Explorer قرار دهید.

گام 2. در File Explorer، سند Word ذخیره نشده را پیدا کنید و فایل .asd را کپی کنید.

مرحله 3. اکنون به Word processor بروید، روی “File” -> “Open” -> “Recover Unsaved Documents” از منوی پایینی کلیک کنید.

مرحله 4. فایل .asd کپی شده را در کادر File Name که ظاهر می شود جایگذاری کنید. در نهایت با باز کردن فایل سند Word آن را بازیابی کنید.

هنگامی که اعلانی مانند «Word has an error…» را مشاهده کردید نگران نباشید، فقط مراحل ذکر شده در بالا را تکرار کنید، روی «Open» کلیک کنید و سپس «Open and Repair» را از منوی کشویی در پنجره Unsaved Document انتخاب کنید.

قسمت 2. چگونه اسناد Word ذخیره نشده را در پوشه موقت بازیابی کنیم؟

اگر بازیابی خودکار از قبل فعال باشد، می توانید سند Word ذخیره نشده را به روشی جایگزین پیدا کنید. در اینجا نحوه بازگرداندن سند Word ذخیره نشده در پوشه موقت آورده شده است.

مرحله 1: مایکروسافت ورد را راه اندازی کنید و “File” را از منوی سمت چپ بالا انتخاب کنید.

گام 2: از منوی زمینه، روی “Manage Document” کلیک کنید و “Recover Unsaved Document” را انتخاب کنید.

مرحله 3: اگر اخیراً فایل ذخیره نشده خود را گم کرده اید، باید بتوانید آن را در پنجره اصلی پیدا کنید.

مرحله 4: برای حفظ صحیح فایل بازیابی شده، آن را باز کرده و “ذخیره به عنوان” از نوار منوی بالا.

اگر بازیابی خودکار را فعال نکرده اید، می توانید به دستورالعمل های زیر مراجعه کنید:

مرحله 1: ابتدا برنامه مایکروسافت ورد را بر روی رایانه خود اجرا کنید، سپس ” را انتخاب کنیدفایل”>”گزینه ها”>”صرفه جویی“.

گام 2: کادرهای نزدیک گزینه‌های «ذخیره اطلاعات بازیابی خودکار برای X دقیقه» و «آخرین نسخه ذخیره خودکار را اگر بدون ذخیره‌سازی ببندم حفظ شود» را علامت بزنید و سپس روی خوب. (در این مرحله می توانید فاصله زمانی مورد نظر برای ذخیره اسناد را تعیین کنید.)

قسمت 3. چگونه می توانم اسناد Word حذف شده را در ویندوز بازیابی کنم؟

راه حل های زیر می توانند به شما در بازیابی اسناد Word که ذخیره شده اما ناخواسته حذف شده اند کمک کنند.

راه حل 1: می توانید اسناد Word حذف شده را از نسخه های قبلی بازیابی کنید

می توانید از ویندوز استفاده کنید نسخه های قبلی برای انجام این کار و بازیابی اسناد ذخیره شده اما حذف شده Word. اگر ویژگی نسخه های قبلی را قبل از از دست دادن داده ها فعال کرده باشید، رایانه شما آخرین نسخه پشتیبان سیستم از فایل های شما را ذخیره می کند. برای بازیابی فایل های Word خود در رایانه شخصی ویندوز، مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1: File Explorer را باز کنید و روی پوشه ای که اسناد Word شما به اشتباه حذف شده یا گم شده اند کلیک کنید.

گام 2: روی آن پوشه کلیک راست کرده و از منوی کشویی انتخاب کنید بازیابی نسخه قبلی. چندین نسخه را خواهید دید که رایانه شما ذخیره کرده است.

مرحله 3: آخرین نسخه سند Word مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس، در نهایت، کلیک کنید بازگرداندن.

راه حل 2: از File History برای بازیابی اسناد حذف شده Word استفاده کنید

اگر ویژگی بومی ویندوز را فعال کرده باشید تاریخچه فایل، باید بتوانید فایل های پاک شده را بازیابی کنید. در اینجا مراحل استفاده از File History برای بازیابی فایل های word حذف شده آمده است:

مرحله 1: به کنترل پنل بروید -> انتخاب کنیدسیستم و امنیت”.

گام 2: در پنجره اصلی، «تاریخچه فایل” (تصویر زیر را بررسی کنید).

تاریخچه فایل

مرحله 3: پیدا کردن “بازیابی فایل های شخصی” و روی آن گزینه کلیک کنید.

بازیابی فایل های شخصی

مرحله 4: برای بازیابی اطلاعات خود، فایل Word حذف شده را پیدا کنید و سپس روی نماد بازیافت در پایین پنجره کلیک کنید.

راه حل 3: بازیابی اسناد Word حذف شده از سطل بازیافت (ویندوز)

اگر هنوز به صورت دستی سطل بازیافت را پس از حذف پاک نکرده اید، بازیابی یک سند Word حذف شده از سطل بازیافت آسان است.

مرحله 1: سطل بازیافت را در رایانه خود باز کنید و از نام فایل برای جستجوی فایل حذف شده استفاده کنید. همچنین می توانید اسناد را بر اساس نوع فایل جستجو کنید، به عنوان مثال، DOC، DOCX، و غیره.

گام 2: سند Word مورد نظر را پیدا کنید و از منوی زمینه “Restore” را انتخاب کنید.

اگر قبلاً به صورت دستی سطل بازیافت را روی رایانه شخصی خود خالی کرده اید، توصیه می شود از نرم افزار بازیابی حرفه ای برای بازیابی فایل های اسناد Word حذف شده یا گم شده استفاده کنید. قسمت 4 به شما نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهید.

قسمت 4. اسناد Word حذف شده یا گم شده را با استفاده از ابزار بازیابی اطلاعات ویندوز بازیابی کنید

به عنوان مثال، نرم افزار iBoysoft Data Recovery را برای ویندوز در نظر بگیرید، یک ابزار بازیابی فایل با کاربری آسان است که زمانی که اسناد Word ناگهان به دلیل حذف تصادفی، قطع برق، فرمت مجدد هارد دیسک، خرابی سیستم فایل یا خطای دیسک به طور ناگهانی گم می شوند، به آن نیاز خواهید داشت.

مهمتر از آن، الگوریتم‌های پیشرفته اسکن فایل و بازیابی اطلاعات آن اطمینان حاصل می‌کنند که می‌توانید اسناد Word ذخیره نشده، حذف‌شده و گمشده را از درایوهای فلش USB، غیرقابل خواندن، خراب، درایوهای سخت خارجی و سایر دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی بازیابی کنید.

توصیه می شود که ذخیره فایل ها را در رایانه خود متوقف کنید زیرا انجام این کار می تواند داده های از دست رفته شما را بازنویسی کند و احتمال بازیابی اسناد Word از دست رفته را کاهش دهد. آموزش نرم افزار زیر شما را در بازیابی سند ورد گم شده راهنمایی می کند:

مرحله 1: نرم افزار iBoysoft Data Recovery را در رایانه ویندوزی خود دانلود کنید، نرم افزار را نصب کنید و سپس اولین مورد را انتخاب کنید بازیابی اطلاعات حالت در رابط اصلی

بازیابی اطلاعات

گام 2: در لیست درایو، درایوی را پیدا کنید که در آن فایل از دست رفته و سپس روی ” کلیک کنید.بعد”، نرم افزار بلافاصله شروع به اسکن پارتیشن می کند.

بلافاصله اسکن پارتیشن را شروع کنید

مرحله 3: هنگامی که فرآیند اسکن به پایان رسید، می توانید روی فایل قابل بازیابی کلیک راست کرده و انتخاب کنید پیش نمایش برای بررسی محتوا

فایل قابل بازیابی

مرحله 4: برای بازیابی اسناد Word از دست رفته، هر کادر نزدیک هر فایل را علامت بزنید و سپس کلیک کنید بازیابی کنید. (یک نکته مهم: باید اسناد قابل بازیابی را در یک پارتیشن دیگر یا یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات خارجی ذخیره کنید.)

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید