میراث یهودی کارولینای شمالی: چیست؟


کارولینای شمالی تاریخ یهودی طولانی و جالبی دارد. این مکان اولین شهرک نشین یهودی، یواخیم گانز، بود که بخشی از مستعمره بریتانیا بود که در سال 1585 – تصادفاً شصت و نه سال قبل از تاریخ اعلام شده شهرک سازی آمستردام جدید در سال 1654 وارد شد.

با وجود این، کارولینای شمالی گرفتار سیاست های فرقه ای شد و فرصت های روشنی برای یهودیان نداشت. در سال 1702، اعتراضی علیه آرای غیرقانونی صورت گرفت و بسیاری از یهودیان برای دستیابی به حقوق برابر و فرصت‌های رشد تلاش کردند.

با این حال، نزدیک به اواسط قرن نوزدهم، یهودیان فرصت‌هایی را در شهرک‌های آسیاب و بازار یافتند، که باعث شد جمعیت ساحلی به سمت خشکی به پیمونت نزدیک‌تر شوند. جمعیت 820 یهودی در سال 1878 به 8252 نفر در سال 1927 افزایش یافت و امروزه این جمعیت به حدود 35435 نفر می رسد.

میراث یهودی در کارولینای شمالی

بنیاد میراث یهودی کارولینای شمالی تاریخ طولانی یهودیان این ایالت را با سوابقی که از سال 1750 تا سال 2022 را در بر می گیرد، به تصویر می کشد. این تنها سازمان ایالتی است که به جمع آوری، حفظ و ارائه این تاریخ یهودی اختصاص دارد – به طور مشابه جشن می گیرد. فرهنگ یهودی و استفاده از دانش برای پیوند جوامع مدرن.

آنها با برنامه هایی که برای آموزش یهودیان و غیریهودیان به طور یکسان در مورد تاریخ جوامع یهودی و فرهنگی که در طول دویست و هفتاد و دو سال گذشته رشد کرده است، آثاری را جمع آوری می کنند که داستان اجداد یهودی را بیان می کند.

زنده نگه داشتن میراث یهود

اگر یهودی هستید که در کارولینای شمالی زندگی می کنید – یا قصد دارید به آنجا مهاجرت کنید – میراث بخش مهمی از هویت شما است که بنیاد برای زنده نگه داشتن آن تلاش می کند.

برای هر یهودی، مهم است که نه تنها زمینه‌ای در مورد آنچه قبلاً آمده است داشته باشد، بلکه به آن زمینه احترام بگذارد تا به هم نزدیک‌تر و به خدا نزدیک‌تر شود.

انجام بیت شما

راه های زیادی برای انجام این کار در کارولینای شمالی وجود دارد. برای شروع، برای خانواده های یهودی مهم است که به دین و جامعه در خانه های خود احترام بگذارند و از رعایت اصول و شرکت در مراسم هفتگی اطمینان حاصل کنند.

علاوه بر این، وب‌سایت‌های آنلاین مانند Nadav Art by Avi Nadav به شما این فرصت را می‌دهند که در نمادها و تاریخ یهودیان در سطح فردی غوطه‌ور شوید و ایمان خود را به شما نزدیک نگه دارید – چه از طریق جواهرات شخصی، مجموعه‌های تعطیلات، و مبتنی بر فرهنگ. اثر هنری – و اطمینان از اینکه نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می کند.

با هم آمدن

از سوی دیگر، میراث یهودی هیجان انگیز است زیرا به شما امکان می دهد با ایمان خود در سطح وسیع تری ارتباط برقرار کنید. این راه را برای اجتماع با تعدادی از نمایشگاه های یهودی، برنامه های دانشگاهی، آموزش هولوکاست، و رویدادها ارائه می دهد.

این در سراسر ایالت اجرا می شود و کار آن می تواند از طریق عضویت یا اهدا کننده حمایت شود – هدایایی به میراث یهودی کارولینای شمالی به آنها اجازه می دهد تا به جمع آوری داستان ها، محافظت، به اشتراک گذاری و در نهایت ترویج فرهنگ یهودی از طریق برنامه های تقویت جامعه خود ادامه دهند. .

احترام به گذشته برای هموار کردن آینده

زنده نگه داشتن تاریخ به اهداف فردی بستگی دارد – اطمینان حاصل کنید که برای احترام گذاشتن و قدردانی از فرهنگ تلاش خود را انجام می دهید – و با هم بودن مشترک. خوشبختانه، در کارولینای شمالی، راه‌های زیادی برای دستیابی به هر دو وجود دارد.

در این میان، کار میراث یهودی تضمین می کند که جوامع قدیم هرگز فراموش نمی شوند، در حالی که جوامع امروزی به هم متصل هستند و الهام می گیرند تا رشد کنند.

در آخرین خبرنامه ما مشترک شوید

برای خواندن محتوای انحصاری ما، هم اکنون ثبت نام کنید.
5 دلار در ماه، 50 دلار در سال
دیدگاهتان را بنویسید