مظنون حمله به شوهر پلوسی به حمله و تلاش برای آدم ربایی متهم شدوزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد مرد 42 ساله ای که متهم به حمله به همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در هفته گذشته بود، توسط دادستان های فدرال به حمله و تلاش برای آدم ربایی متهم شده است.

دیوید دی پاپ (42) متهم است که بامداد روز جمعه وارد اقامتگاه پلوسیس در سانفرانسیسکو شده و به پل پلوسی (82 ساله) حمله کرده است. این وزارتخانه گفت که دو نفری که دپپ با آنها روبروست تا 50 سال زندان دارد.

به گفته دفتر سخنران، پل پلوسی به دلیل شکستگی جمجمه و جراحات دست و بازوی راست تحت عمل جراحی قرار گرفت، اگرچه پزشکان انتظار بهبودی کامل را دارند.

این حادثه باعث ایجاد ترس در مورد خشونت سیاسی پیش از انتخابات میان دوره ای در 8 نوامبر شد که در آن کنترل مجلس نمایندگان و سنا در یکی از سرسخت ترین و قطبی ترین مبارزات انتخاباتی ایالات متحده در دهه های اخیر تعیین می شود.

پلیس گفت: اوایل روز جمعه، پلیس بر اساس یک تماس مرموز اورژانس-911 از محل سکونت برای بررسی “بهزیستی” به محل اعزام شد.

افسران به جلوی در رسیدند و دیدند که دیپاپ و پلوسی بر سر چکش در حال مبارزه بودند. در حالی که افسران بر سر هر دو مرد فریاد زدند که ابزار را رها کنند، دیپه چکش را از بین برد و حداقل یک بار به پلوسی ضربه زد. اسکات گفت که افسران سپس دپپ را خلع سلاح کردند و دستگیر کردند.

اداره پلیس سانفرانسیسکو زیپ‌بندی را در اتاق خواب پلوسی و در راهرو نزدیک درب ورودی خانه پیدا کرد. وزارت دادگستری گفت که پلیس همچنین یک رول نوار، طناب سفید، یک چکش، یک جفت دستکش لاستیکی و پارچه ای و یک دفترچه یادداشت در کوله پشتی دیپاپ پیدا کرد.

جهان

ایلان ماسک به دلیل توئیت در مورد شایعات بی اساس محکوم شد…

ویلیام اسکات، رئیس پلیس سانفرانسیسکو ساعاتی پس از حمله گفت که این یک اقدام خشونت آمیز تصادفی نبوده است. مزاحم فریاد زد: نانسی کجاست؟ به گفته فردی که در جریان این حادثه قرار گرفته است، قبل از حمله.

خود رئیس مجلس نمایندگان 82 ساله که یک دموکرات است و در ردیف دوم ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد، در آن زمان در واشنگتن بود.

او به سانفرانسیسکو پرواز کرد تا با همسرش باشد و روز شنبه بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن ابراز ناراحتی کرد که “یک مرد خشن وارد خانه خانواده ما شد، خواستار مقابله با من شد و به طور وحشیانه به همسرم پل حمله کرد.”

پس از دستگیری او در خانه، دیپاپ به بیمارستانی در سانفرانسیسکو منتقل شد، اما مشخص نشد که آیا او برای مراقبت های پزشکی یا روانپزشکی در آنجا بوده یا هر دو.


دیدگاهتان را بنویسید