سربازان هندی و آمریکایی در نزدیکی مرز مورد مناقشه چین رزمایش برگزار کردندسربازان هندی و آمریکایی در یک تمرین آموزشی در ارتفاع بالا در منطقه ای سرد و کوهستانی در نزدیکی مرز مورد مناقشه هند با چین شرکت کرده اند، در زمانی که هر دو کشور در تلاش برای مدیریت تنش های فزاینده با پکن هستند.

سربازان هندی از هلیکوپتر به پایین انداخته شدند تا افراد مسلح را از خانه ای بیرون برانند تا مهارت های رزمی غیرمسلح را به نمایش بگذارند.

سایر تمرین‌ها شامل سگ‌های یاب و وسایل نقلیه خنثی‌سازی بمب بدون سرنشین بود و بادبادک‌های آموزش‌دیده برای از بین بردن پهپادهای کوچک دشمن مستقر شدند.

سربازان آمریکایی و هندی در تمرین کشتن هدف شرکت می‌کنند (Manish Swarup/AP)

“به طور کلی، این یک تجربه یادگیری عالی بوده است. سرتیپ پانکاج ورما از ارتش هند گفت که بهترین شیوه ها بین هر دو ارتش به اشتراک گذاشته شده است.

مانورهای سالانه در اطراف Auli، یک ایستگاه تپه در ایالت شمالی اوتاراکند، شرکت کردند.

نیروهای آمریکایی از تیپ 2 لشکر 11 هوابرد و همتایان هندی آنها از اعضای هنگ آسام بودند.

وزارت دفاع هند اعلام کرد که این رزمایش بر نظارت، مهارت‌های جنگ کوهستانی، تخلیه مجروحان و کمک‌های پزشکی رزمی در زمین‌های نامطلوب و شرایط آب و هوایی متمرکز خواهد بود.

مانور مشترک سالانه انجام می شود (Manish Swarup/AP)

همچنین شامل کمک های بشردوستانه، امدادرسانی به بلایای طبیعی و عملیات مربوط به حفظ صلح می شود.

رزمایش یوده ابیاس از آغاز در اوایل دهه 2000 به تناوب بین ایالات متحده و هند انجام شده است. سال گذشته در آلاسکا برگزار شد.

نسخه‌های قبلی در جاهای دیگر در شمال هند برگزار شده بود، اما تمرین امسال حدود 60 مایلی از خط کنترل واقعی، یک مرز مورد مناقشه که سرزمین‌های تحت کنترل چین و هند را جدا می‌کند، فاصله داشت.

دو کشور در سال 1962 در امتداد مرز با هم جنگیدند و آخرین اختلاف در ژوئن 2020 شعله ور شد که حداقل 20 سرباز هندی و چهار سرباز چینی در یک نزاع در منطقه لاداخ کشته شدند.

یک سرباز آمریکایی در طول تمرین یوده ابیاس هنرهای سنگی را یاد می گیرد (مانیش اسواروپ/AP)

این امر منجر به استقرار ده‌ها هزار سرباز توسط ملت‌ها با پشتیبانی توپخانه، تانک و جت‌های جنگنده در امتداد خط کنترل واقعی شد.

برخی از سربازان هندی و چینی از یک نقطه اصطکاک کلیدی عقب نشینی کرده اند، اما تنش ها بین دو کشور همچنان ادامه دارد.

این رزمایش همچنین نشان دهنده تقویت روابط دفاعی بین هند و ایالات متحده است. آنها به طور پیوسته روابط نظامی خود را افزایش داده اند و مجموعه ای از قراردادهای دفاعی و همکاری نظامی را تعمیق بخشیده اند.

در سال‌های اخیر، روابط به دلیل همگرایی منافع برای مقابله با چین انجام شده است.


دیدگاهتان را بنویسید