ستاره سابق لیگ برتر انگلیس گفت: ریو فردیناند در طرح معاملاتی سرمایه گذاری کرده است.یک ستاره سابق لیگ برتر ادعا کرد که دوستان فوتبالی از جمله ریو فردیناند در یک کلاهبرداری 15 میلیون پوندی (17 میلیون یورویی) در طرح معاملات ارزی او سرمایه گذاری کرده اند.

ریچارد روفوس، مدافع سابق چارلتون اتلتیک، 47 ساله، ظاهراً پس از قول دادن به سرمایه گذاران با سود 60 درصدی در سال، “دست روی مشت” پول خود را از دست داد.

او ادعا کرد که یک معامله گر موفق ارز خارجی است که توسط برخی از بزرگترین سازمان های مالی بریتانیا، از جمله مورگان استنلی، کوتس بانک و بارکلیز، تحت تعقیب قرار گرفته است.

او به سرمایه گذاران گفت که فوتبالیست های فعلی و سابق، از جمله فردیناند، مدافع سابق انگلیس و منچستریونایتد، فردیناند، 44 ساله، قبلاً در کشتی حضور داشتند.

روفوس که پس از پیوستن به این باشگاه در سال 1993 288 بازی برای چارلتون انجام داد، گفته می شود که از 15 میلیون پوند سرمایه گذاری شده برای بازپرداخت سرمایه گذاران در یک شرکت هرمی استفاده کرده است، در حالی که برخی از آنها برای اهداف خود استفاده شده است.

ریچارد روفوس در دوران بازی خود با چارلتون اتلتیک (PA)

دادستان لوسی ارگان گفت که روفوس مدت‌ها پس از اینکه در سال 2004 به دلیل آسیب دیدگی زانو مجبور به بازنشستگی شد، به نظر می‌رسد “می‌تواند سبک زندگی یک فوتبالیست را حفظ کند”.

او به هیئت منصفه گفت که او از “تزار ثروت” لذت می برد، زندگی در یک خانه بزرگ پنج خوابه در یک ملک خصوصی در Purley، جنوب لندن، رانندگی یک بنتلی و پوشیدن ساعت رولکس.

خانم ارگان گفت: «او از دوستان، خانواده و اطرافیانش میلیون‌ها پوند کلاهبرداری کرد و وانمود کرد که می‌تواند سرمایه‌گذاری کم‌ریسکی در بازار ارز ارائه کند.

او ادعا کرد که با استراتژی خود در گذشته موفقیت چشمگیری داشته است.

«در واقعیت، سرمایه‌گذاری‌ها مملو از ریسک بود.

“او دست به دست پول آنها را از دست داد.

دادگاه شنید که روفوس به رونابیر دب گفته بود که برخی از دوستان فوتبالی‌اش از جمله کارشناس تلویزیونی ریو فردیناند در بالا با او سرمایه‌گذاری می‌کنند (PA)

سرمایه گذاران، به جای دریافت بازده بدون ریسکی که وعده داده بودند، مقدار زیادی پول را از دست دادند.

آقای روفوس در مجموع بیش از 15 میلیون پوند گرفت.

روفوس، اهل کریستال پالاس، جنوب شرقی لندن، سه فقره کلاهبرداری، استفاده از حدود 2 میلیون پوند در اموال مجرمانه و انجام یک فعالیت تنظیم شده بدون مجوز، بین می 2007 و آوریل 2012 را رد می کند.

به اعضای هیئت منصفه گفته شد که او پس از بازنشستگی با چارلتون روابط خوبی داشت و از او دعوت شد تا سفیر یک موسسه خیریه مرتبط با باشگاه شود و عضو متعهد و متولی یک کلیسا به نام مرکز مسیحی بین المللی کینگزوی بود.

او که به عنوان “کاریزماتیک و پرانرژی” توصیف می شود، ادعا می کند که سابقه یک معامله گر موفق ارز خارجی یا ارز خارجی برای متقاعد کردن سرمایه گذاران برای جدا شدن از پول آنها یک شرط مطمئن و کم خطر است.

اما خانم ارگان گفت که روفوس “زیان هنگفتی” داشته است، در حالی که حدود 2 میلیون پوند که به منظور سرمایه گذاری به حساب های شخصی وی گذاشته شده است، هرگز حتی به حساب تجاری او واریز نشده است.

یکی از سرمایه گذاران، مدافع سابق چارلتون و چلسی، پل الیوت 58 ساله بود که با روفوس در زمانی که آقای الیوت در هیئت مدیره چارلتون بود ملاقات کرد.

دادگاه شنید که روفوس به دروغ ادعا کرد که چند میلیون پوند بازدهی سرمایه گذاری برای یک کلیسا و بازده خوبی برای سایر فوتبالیست ها یا فوتبالیست های سابق داشته است که به دلایل محرمانه نمی توانست آنها را شناسایی کند.

ریچارد روفوس، مدافع سابق چارلتون، وارد دادگاه تاج ساوتوارک شد (ویکتوریا جونز / پی.ای.)

آقای الیوت از اکتبر 2008 تا فوریه 2011 در مجموع 425000 پوند به روفوس پرداخت و 460000 پوند به او پس گرفت.

خانم ارگان گفت که بازدهی حاصل از معاملات موفقیت آمیز پرداخت نشد، بلکه به دلیل ترغیب افراد بیشتر به سرمایه گذاری در این طرح بود.

دادگاه شنید که روفوس به رونابیر دب گفته بود که برخی از دوستان فوتبالی‌اش، از جمله کارشناس تلویزیونی فردیناند، با او سرمایه‌گذاری می‌کنند.

آقای دب 47000 پوند سرمایه خود را از دست داد، در حالی که 23 نفری که از طریق او سرمایه گذاری کردند بیش از 1.7 میلیون پوند از دست دادند.

دادگاه چهار هفته ای ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید