سازمان بهداشت جهانی می‌گوید پایان همه‌گیری کووید-19 در چشم استسازمان بهداشت جهانی گفته است که پایان همه‌گیری کووید-19 در چشم است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که مرگ و میر هفتگی ناشی از این ویروس در سراسر جهان به کمترین میزان از مارس 2020 رسیده است.

مدیرکل سازمان بین‌المللی سلامت، دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هفته گذشته، تعداد مرگ‌ومیرهای هفتگی گزارش‌شده بر اثر کووید-19 کمترین میزان از مارس 2020 بود.

ما هرگز در موقعیت بهتری برای پایان دادن به همه‌گیری نبوده‌ایم – هنوز آنجا نیستیم، اما پایان در چشم است.

یک دونده ماراتن وقتی خط پایان نمایان می شود متوقف نمی شود، او با تمام انرژی که برایش باقی مانده است، سخت تر می دود. ما نیز باید.

ما می توانیم خط پایان را ببینیم، ما در موقعیت برنده هستیم. اما اکنون بدترین زمان برای توقف دویدن است.

«اکنون زمان آن است که سخت‌تر بدویم و مطمئن شویم که از خط عبور می‌کنیم و پاداش تمام تلاش خود را می‌گیریم.

«اگر اکنون از این فرصت استفاده نکنیم، با خطر انواع بیشتر، مرگ و میر بیشتر، اختلال بیشتر و عدم اطمینان بیشتر مواجه خواهیم شد. پس بیایید از این فرصت استفاده کنیم.

“امروز، WHO شش خلاصه سیاست کوتاه را منتشر می کند که اقدامات کلیدی را که همه دولت ها باید در حال حاضر برای پایان دادن به مسابقه انجام دهند، مشخص می کند.

ما می‌توانیم با هم به این همه‌گیری پایان دهیم، اما تنها در صورتی که همه کشورها، تولیدکنندگان، جوامع و افراد گام بردارند و از این فرصت استفاده کنند.»

این اسناد شامل راهنمایی در مورد آزمایش، واکسیناسیون، بهترین شیوه مدیریت بیماری، حفظ اقدامات کنترل عفونت در مراکز بهداشتی، جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و مشارکت جامعه است.

دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس (Alamy/PA)

یکی از این مقالات می گوید: «با دسترسی و استفاده مناسب از ابزارهای نجات جان موجود، کووید-19 می تواند به یک بیماری قابل کنترل با کاهش قابل توجه مرگ و میر تبدیل شود.»

WHO تخمین زده است که در سال 2021 به لطف واکسن کووید-19 از 19.8 میلیون مرگ جلوگیری شد و 12 میلیارد دوز در سراسر جهان تجویز شده است.

اما هشدار داد که این ویروس همچنان یک “اورژانس حاد جهانی” است و تاکید کرد که در هشت ماه اول سال 2022 بیش از یک میلیون نفر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست دادند.

در این سند آمده است: “انتقال ویروس همچنان قوی است.” امواج مکرر بیماری و ظهور انواع جدید همچنان خطرات و چالش هایی را ایجاد می کند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، تا 14 سپتامبر، 259 آزمایش PCR مثبت تایید شده در ایرلند و 542 آزمایش آنتی ژن مثبت وجود داشت.

233 نفر مبتلا به این ویروس در بیمارستان و 13 نفر دیگر در بخش مراقبت های ویژه با کووید-19 بستری هستند.
دیدگاهتان را بنویسید