دومای روسیه لایحه «تبلیغات» LGBTQ را تصویب نهایی کردقانونگذاران روسیه لایحه‌ای را تصویب کرده‌اند که محدودیت‌های مربوط به فعالیت‌هایی را که به عنوان ترویج حقوق همجنس‌گرایان در این کشور به‌شمار می‌رود، به‌طور چشمگیری گسترش می‌دهد.

این اقدام گام دیگری در سرکوب سال‌ها جامعه دگرباشان جنسی در کشور است.

لایحه جدید ممنوعیت چیزی را که مقامات آن را «تبلیغ روابط جنسی غیرسنتی» برای افراد زیر سن قانونی می‌نامند، گسترش می‌دهد که توسط قانونی موسوم به قانون «تبلیغات همجنس‌گرایان» وضع شده است.

در سال 2013 توسط کرملین در تلاش برای ترویج “ارزش های سنتی” در روسیه تصویب شد.

این لایحه به طور قابل توجهی محدودیت‌های مربوط به فعالیت‌هایی را که به عنوان ترویج حقوق دگرباشان جنسی در کشور شناخته می‌شوند، گسترش می‌دهد (دوما ایالتی، مجمع فدرال فدراسیون روسیه از طریق AP)

در سال جاری، قانونگذاران اقدام به ممنوعیت انتشار چنین اطلاعاتی به افراد 18 ساله و بالاتر کردند.

این لایحه در سومین و آخرین قرائت روز پنجشنبه در مجلس دومای دولتی، مجلس سفلی تصویب شد.

در کنار مجلس اعلا، شورای فدراسیون، و سپس به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین خواهد رفت که امضای وی به آن قدرت قانونی می دهد.

لایحه جدید همه تبلیغات، رسانه‌ها و منابع آنلاین، کتاب‌ها، فیلم‌ها و تولیدات تئاتری را که حاوی چنین «تبلیغاتی» هستند، غیرقانونی اعلام می‌کند، مفهومی که در این لایحه به طور ضعیف تعریف شده است.

ممنوعیت سال 2013 اغلب علیه هرگونه تصویری از اتحادیه های همجنسگرا وضع می شد و به عنوان ابزاری برای سرکوب گروه ها و فعالان حقوق LGBTQ استفاده می شد.

این لایحه در کنار مجلس اعلا، شورای فدراسیون، و سپس به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین (دوما ایالتی، مجمع فدرال فدراسیون روسیه از طریق AP) خواهد رفت.

تخلفات مجازات جریمه دارند. اگر توسط افراد غیر مقیم انجام شود، می تواند منجر به اخراج آنها از روسیه شود.

این جریمه ها از 100000 تا دو میلیون روبل (1380-27500 پوند) متغیر است. برای برخی تخلفات، اتباع خارجی ممکن است با 15 روز بازداشت قبل از اخراج مواجه شوند.

این لایحه تخلفات را جرم کیفری نمی داند. قانون روسیه تصریح می کند که قانون کیفری فقط از طریق یک لایحه مستقل قابل اصلاح است. برخی از قانونگذاران پیشنهاد کرده اند که از چنین اقدامی حمایت می کنند.

روسیه در سال 2020 ازدواج همجنس گرایان را با تصویب اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور به صراحت غیرقانونی اعلام کرد.


دیدگاهتان را بنویسید