دستگیری متداول حمله پس از پرتاب تخم مرغ به سمت پادشاه چارلز در حین پیاده رویمردی حدودا 20 ساله به ظن حمله مشترک پس از پرتاب تخم مرغ به سمت پادشاه بریتانیا، چارلز دستگیر شد.

پلیس بدفوردشایر گفت که مظنون پس از دستگیری در میدان سنت جورج در لوتون روز سه شنبه برای بازجویی در بازداشت به سر می برد.

چارلز مدت کوتاهی پس از ورود توسط کارکنان امنیتی خود به طور موقت از جمعیت خارج از تالار شهر لوتون دور شده بود.

پادشاه چارلز سوم هنگام ورود به تالار شهر لوتون (Yui Mok/PA) با مردم ملاقات می کند.

او سپس پس از انتقال به یک منطقه دیگر، دست دادن با اعضای عمومی را از سر گرفت.

این حادثه تنها چند هفته پس از آن رخ می دهد که پاتریک تلول 23 ساله به دلیل پرتاب تخم مرغ به سوی همسر پادشاه و ملکه بریتانیا در جریان بازدید از یورک دستگیر شد.

این زوج سلطنتی به تازگی در 9 نوامبر وارد شهر شده بودند تا از مجسمه ای به افتخار ملکه فقید در یورک مینستر رونمایی کنند که چهره ای در میان جمعیت چهار تخم مرغ پرتاب کرد که همه آنها گم شدند.

شاه چارلز سوم پس از پرتاب تخم مرغ به سمت او در یورک ماه گذشته واکنش نشان می دهد (جیمز گلاسوپ / تایمز / PA)

روز سه‌شنبه، زمانی که پادشاه در سفرش به لوتون با مردم ملاقات کرد، آرام به نظر می‌رسید، درست یک روز پس از اینکه دوک ساسکس در تریلر سریال جدیدش در نتفلیکس از یک «بازی کثیف» صحبت کرد.

چارلز روز سه‌شنبه زیر نور آفتاب بدفوردشایر لبخند می‌زد و با ده‌ها نفر در تالار شهر و گورو ناناک گوردوارا تازه‌ساخت گپ می‌زد.

پادشاه که روی شست چپش گچ داشت، کفش‌هایش را درآورد و روسری رامالی در معبد سیک‌ها به سر کرد و در آنجا هنگام احوالپرسی به مردم ژست نامستی انجام داد.

او در مقابل کتاب مقدس سیک ها، گورو گرانت صاحب، تعظیم کرد و به صورت ضربدری روی زمین نشست و روسری نارنجی بر روی کت و شلوارش پوشیده بود، قبل از اینکه از او برای پرده برداری از پلاکی به مناسبت افتتاحیه رسمی گوردوارا دعوت شود.

این لوح شامل تاریخ روز سه شنبه بود و چارلز به شوخی گفت که این کار خوبی بود که او “در روز مناسب ظاهر شد”.

پادشاه یک روز پس از اینکه دوک ساسکس در تریلر سریال جدید خود در نتفلیکس (دوک و دوشس ساسکس/نتفلیکس) از یک بازی کثیف صحبت کرد، آرام به نظر می رسید.

او در طول بازدید خود از گوردوارا با زنانی در آشپزخانه ملاقات کرد که هر روز برای صدها نفر غذا می پزند و از کار آنها با خمیر شگفت زده شد.

“این شگفت انگیز نیست که چگونه آنها باد می کنند؟” او گفت که آیا این روش “رازی” وجود دارد یا خیر.

پیش از این، بسیاری از کسانی که در تالار شهر به چارلز خوش آمد گفتند، “کریسمس مبارک” را برای او تبریک گفتند و برخی نیز هدایایی را برداشته بودند تا به او بدهند.

لرد ستوان بدفوردشایر سوزان لوسادا و شهردار لوتون سمیرا سلیم از پادشاه استقبال کردند.

پادشاه هنگام صحبت با داوطلبان در گورو ناناک گوردوارا در لوتون (کریس جکسون/ PA) ژست سنتی ناماست را انجام می دهد.

او با نمایندگان شورای لوتون و همچنین مهمانانی از طیف وسیعی از سازمان‌های اجتماعی، از جمله پلیس بدفوردشایر و فستوس آکین‌بوسویه، کمیسر جنایت، که قبلاً توسط پرنس تراست حمایت می‌شد، ملاقات کرد.

چارلز کتاب بازدیدکنندگان را امضا کرد و لوحی را به یاد بازدید خود در تالار شهر که توسط دوک کنت در سال 1936 افتتاح شد، رونمایی کرد.

رابین پورتر، مدیر اجرایی شورا، عسل ساخت لوتون را نیز به او داد.

چارلز چندین بار از شهر بازدید کرده است، از جمله در سال 1985 که یک ترمینال جدید در فرودگاه لوتون افتتاح کرد.

قبل از رفتن برای نامزدی بعدی، او با بچه های مدرسه ابتدایی سنت متیو آشنا شد.

چارلز هنگام ملاقات با داوطلبانی که آشپزخانه 24 ساعته را اداره می کنند که اعضای جامعه محلی را تغذیه می کنند، شوخی می کند (کریس جکسون/ PA)

دیدار او یک روز پس از انتشار تیزر یک دقیقه‌ای سریال شش قسمتی نتفلیکس هری و مگان انجام شد که در آن دوک درباره «درد و رنج» زنانی که با خانواده سلطنتی ازدواج می‌کنند صحبت می‌کند.

نتفلیکس تأیید کرد جلد اول در 8 دسامبر – دقیقاً سه ماه پس از مرگ مادربزرگ هری، ملکه الیزابت دوم – منتشر می شود و جلد دوم در 15 دسامبر منتشر می شود.

تریلر با گفتن هری آغاز می شود: «در حال حاضر نگاه کردن به گذشته و رفتن به «چه اتفاقی افتاده است» واقعاً سخت است.

در حالی که ویدئوهایی از این زوج پخش می‌شود که حین انجام وظایف سلطنتی و همچنین اعلام نامزدی و عروسی‌شان در سال 2018 تشویق می‌شوند، یک صدای کلیپ خبری توسط پیر مورگان می‌گوید: «او در حال تبدیل شدن به یک ستاره سلطنتی راک است».

مگان قبل از فشار دادن انگشتانش گفت: «و سپس…» و هری اضافه کرد: «همه چیز تغییر کرد».

عکسی از خانواده سلطنتی در Trooping the Color در سال 2019 نشان داده می‌شود که هری به روایت خود ادامه می‌دهد و می‌گوید: «سلسله مراتبی از خانواده وجود دارد، می‌دانید که درز می‌کند، اما داستان‌هایی نیز وجود دارد. این یک بازی کثیف است.»

در همین حال، صبح روز سه شنبه، کاخ کنزینگتون اعلام کرد که چارلز و ملکه همسر قرار است در مراسم سرود کریسمس شاهزاده خانم ولز در 15 دسامبر شرکت کنند.

پادشاه، کامیلا، کیت و شاهزاده ولز با دیگر اعضای خانواده سلطنتی برای مراسم جشن کریسمس در کلیسای وست مینستر گرد هم می آیند.

نمایش اتحاد خانواده در روزی پخش می شود که سه قسمت پایانی سریال مستند هری و مگان در نتفلیکس پخش شود.


دیدگاهتان را بنویسید