خواهر کیم به دلیل تحریم های احتمالی به سئول توهین می کندخواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به دلیل در نظر گرفتن تحریم های جدید یکجانبه علیه کره شمالی، یک رشته توهین به کره جنوبی انجام داده و رئیس جمهور و دولتش را “احمق” و “سگ وحشی دونده که استخوانی را که توسط ایالات متحده داده شده می جود” خوانده است. “.

اظهارات کیم یو جونگ دو روز پس از آن منتشر شد که وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد در حال بررسی تحریم های بیشتر علیه کره شمالی به دلیل رگبار آزمایش های موشکی اخیر این کشور است.

این وزارتخانه اعلام کرد در صورتی که کره شمالی یک اقدام تحریک آمیز بزرگ مانند آزمایش هسته ای انجام دهد، اقداماتی علیه حملات سایبری ادعایی توسط کره شمالی – که گمان می رود منبع کلیدی بودجه برنامه تسلیحاتی این کشور است – را نیز در نظر خواهد گرفت.

کیم یو جونگ در بیانیه‌ای که رسانه‌های دولتی منتشر کردند، گفت: «من نمی‌دانم که گروه کره‌جنوبی، بیش از یک سگ وحشی که استخوانی را که توسط آمریکا می‌جوید، چه تحریم‌هایی علیه کره شمالی اعمال خواهد کرد».

“چه تماشایی!”

شمال یک موشک بالستیک قاره پیما Hwasong-17 را در فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ آزمایش کرد (خبرگزاری مرکزی کره/سرویس اخبار کره از طریق AP, File)

او رئیس‌جمهور محافظه‌کار کره جنوبی، یون سوک یول و دولتش را «احمقی‌هایی خواند که به ایجاد موقعیت خطرناک ادامه می‌دهند».

او افزود که زمانی که مون جائه این – سلف لیبرال آقای یون که به دنبال آشتی با کره شمالی بود – کره جنوبی “هدف ما” نبود. این اظهار نظر را می توان تلاشی برای تقویت احساسات ضد یون در کره جنوبی دانست.

خانم کیم گفت: ما یک بار دیگر به گستاخ ها و احمق ها هشدار می دهیم که تحریم ها و فشارهای مذبوحانه آمریکا و دست اندرکاران کره جنوبی آن علیه (کره شمالی) بر خصومت و خشم کره شمالی دامن می زند و به عنوان حلقه ای برای آنها خواهد بود. “

عنوان رسمی او معاون بخش کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران شمال است. اما آژانس جاسوسی کره جنوبی گفته است که او بعد از برادرش دومین فرد قدرتمند کره شمالی است و روابط با کره جنوبی و ایالات متحده را مدیریت می کند.

چئونگ سئونگ چانگ، تحلیلگر موسسه خصوصی سجونگ در کره جنوبی، گفت: اگرچه این اولین بار نیست که خانم کیم از اهانت های خام علیه کره جنوبی استفاده می کند، اما انتظار می رود کره شمالی با توجه به اینکه در شبه جزیره کره است، تنش های نظامی در شبه جزیره کره را تشدید کند. مسئولیت روابط با کره جنوبی را برعهده دارد و بر ارتش کره شمالی تأثیراتی دارد.

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، یکی از قدرتمندترین افراد این کشور است (خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره از طریق AP)

کره جنوبی به سرعت به توهین های خانم کیم به آقای یون پاسخ داد و گفت: «بسیار تاسف بار است که او رئیس دولت ما را با کلمات خشن و غیراستاندارد محکوم کند و هیچ گونه آداب اساسی از خود نشان ندهد».

وزارت اتحاد سئول گفت آنچه را که “تلاش ناپاک او برای تحریک مبارزات ضد دولتی و متزلزل کردن سیستم ما” در کره جنوبی خواند، به شدت محکوم می کند.

ماه گذشته، کره جنوبی تحریم های خود را علیه 15 فرد و 16 سازمان کره شمالی مظنون به دست داشتن در فعالیت های غیرقانونی برای تامین مالی برنامه های موشکی و تسلیحات هسته ای کره شمالی اعمال کرد.

این تحریم‌ها اولین تحریم‌های یکجانبه سئول علیه کره شمالی در پنج سال گذشته بود، اما کارشناسان می‌گویند که این تحریم‌ها عمدتاً نمادین هستند زیرا دو کره معاملات مالی کمی بین خود دارند.

ناظران می گویند که فشار سئول برای هماهنگی با ایالات متحده و سایرین برای سرکوب فعالیت های سایبری غیرقانونی کره شمالی می تواند کره شمالی را خشمگین کند و به تامین مالی برنامه های تسلیحاتی اش آسیب برساند.

در اوایل سال جاری، هیئتی از کارشناسان سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند که کره شمالی صدها میلیون دلار از موسسات مالی و شرکت‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال به سرقت می‌برد.

کره شمالی از سال 2006 تاکنون تحت 11 دور تحریم های سازمان ملل قرار گرفته است که به دلیل آزمایش های هسته ای و موشکی این کشور اعمال شده است.


دیدگاهتان را بنویسید