تیم بوریس جانسون ادعا می کند که او اعدادی را دارد که می تواند در رای رهبری حزب محافظه کار قرار بگیردگزارش شده است که تیم مبارزات انتخاباتی بوریس جانسون به حامیان خود گفته است که نامزدهای مورد نیاز از نمایندگان مجلس را برای حضور او در برگه رای در رقابت برای شماره 10 کسب کرده اند.

نخست‌وزیر سابق هنوز اعلام نکرده است که ایستاده است یا خیر – و تعداد نمایندگان مجلسی که علناً برای او اعلام کرده‌اند هنوز بسیار کمتر از 100 نماینده است.

با این حال، کریس هیتون هریس، وزیر ایرلند شمالی، یک پیام واتساپ برای حامیانش ارسال کرده و مدعی است که آنها این اعداد را دارند، به گفته هری کول، سردبیر سیاسی روزنامه سان.

ریشی سوناک خانه‌اش را در لندن ترک می‌کند (Beresford Hodge/PA)

آقای هیتون هریس به آنها گفت: «بسیار خوب! چند خبر خیلی خوب! با تشکر از همه تلاش‌های شما، می‌توانم تأیید کنم که همه مدارک را تکمیل کرده‌ایم (تمام نامزدها را تأیید کرده‌ایم، با پیشنهاد دهنده و نفر دوم) تا فردا در رای گیری قرار بگیریم.»

با این حال، حامیان صدراعظم سابق ریشی سوناک با تردید به این ادعا واکنش نشان دادند و اظهار داشتند که این یک تلاش ناامیدانه برای جلب حمایت است.

ریچارد هولدن، بک بنچر، در توییتی نوشت: «خیلی عجیب است که دوباره این را توضیح دهم… (دو روز متوالی). این همان چیزی است که آنها دیروز توضیح دادند.

“تقریباً انگار آنها هنوز به مردم نیاز دارند و ناامید هستند که حرکت خود را نشان دهند، که نمی توانند زیرا هیچ کس علنی بیرون نخواهد آمد.”

پنی موردانت خانه پخش بی‌بی‌سی را ترک می‌کند (Belinda Jiao/PA)

بر اساس قوانین رهبری، نامزدها تا ساعت 14 روز دوشنبه فرصت دارند تا نامزدهای لازم را دریافت کنند.

پیش از این، آقای سوناک دومین مدعی شد که به طور رسمی اعلام کرد که ایستاده است، و قول داد که «اقتصاد ما را اصلاح کند، حزب ما را متحد کند و برای کشورمان ارائه دهد» در زمان «بحران عمیق اقتصادی».

بر اساس برخی گزارش‌ها، صدراعظم سابق در حال حاضر بیش از 140 نماینده پارلمان از او حمایت می‌کنند، به این معنی که جایگاه او در برگه رای باید امن باشد.

در همین حال، متحدان پنی موردانت – که اولین نامزدی بود که اعلام کرد – فاش کردند که او با آقای جانسون صحبت کرده است.

خبرگزاری تشکیلات خودگردان می‌داند که او از او خواسته است که کنار بایستد و از کمپین خود حمایت کند، اما او نپذیرفت و گفت که در صورت کناره‌گیری او، اکثر حامیانش به سمت آقای سوناک خواهند رفت.

با این حال، این افشاگری این گمانه زنی را تقویت کرد که آقای جانسون برای به دست آوردن اعداد مورد نیاز خود با مشکل مواجه شده است.

حامیان او گفته اند که کمبود اعلامیه های عمومی تا حدی به دلیل این واقعیت است که برخی از نمایندگان حامی او تا زمانی که مطمئن نشده اند که وی در جایگاه است، حاضر به علنی شدن نبودند.


دیدگاهتان را بنویسید