با کاهش سقف قیمتی احتمالی اتحادیه اروپا، قیمت گاز بالاتر می رودقیمت گاز انگلیس و هلند صبح چهارشنبه با حذف سقف پیشنهادی قیمت گاز برای واردات گاز توسط اتحادیه اروپا از برنامه‌های مبارزه با هزینه‌های مارپیچ انرژی افزایش یافت.

قرارداد ماه اول هلند، معیار اروپایی، 15.50 یورو به 210 یورو در هر مگاوات ساعت (MWh) افزایش یافت.

قرارداد یک روز آینده بریتانیا 28 پنس افزایش یافت و به 370p در هر ترم رسید، در حالی که قرارداد اکتبر با 21.56p به 380.06p در هر ترم رسید.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه برنامه هایی را برای محافظت از شهروندان و مشاغل در برابر افزایش قیمت انرژی اعلام کرد. این طرح ها شامل مالیات بر سودهای بادآورده شرکت های انرژی و کاهش مصرف برق در سراسر بلوک بود.

با این حال، کمیسیون اروپا از طرح اولیه برای محدود کردن قیمت گاز روسیه عقب نشینی کرد. کشورهای اتحادیه اروپا بر سر اینکه آیا محدودیت‌های قیمتی بیشتر به تلاش‌های اروپا برای تامین منابع انرژی زمستانی کمک می‌کند یا آسیب می‌زند، اختلاف نظر دارند، اگرچه دیپلمات‌های برخی کشورها همچنان بر این اقدام فشار می‌آورند.

تحلیلگران Engie EnergyScan می‌گویند: «با دورنمای کاهش سقف قیمت گاز، بازار همچنان در شتاب روزهای گذشته خود باقی می‌ماند.

قیمت بنزین در چند روز قبل با بررسی این اقدام کاهش یافته بود.

جهان

لاله از آمستردام نیست؟ بحران گاز در هلند…

در حالی که اروپا به زودی به هدف خود برای پر کردن ذخایر گاز خود به میزان 80 درصد تا نوامبر دست یافته است، نگرانی های مداوم در مورد عرضه گاز در زمستان امسال بر بازار سایه افکنده است.

زونگیانگ لو، تحلیلگر ریستاد، گفت: «ماه‌ها کشمکش ژئوپلیتیکی بازار گاز اروپا را با قیمت‌های بی‌ثبات ناشی از کمبود عرضه، مداخله بالقوه در بازار و عدم اطمینان گسترده‌تر تحت تأثیر قرار داده است.»

جریان گاز طبیعی شرق از طریق خط لوله یامال-اروپا به لهستان از آلمان صبح چهارشنبه کاهش یافت، در حالی که جریان از روسیه به اروپا از طریق اوکراین ثابت بود و خط لوله نورد استریم 1 همچنان بسته بود.

در بازار کربن اروپا، قرارداد معیار 0.85 یورو کاهش یافت و به 68.90 یورو در هر تن رسید.


دیدگاهتان را بنویسید