با افزایش تلفات زمین لرزه، امدادگران اندونزیایی روی محل رانش زمین متمرکز شدندامدادگران اندونزیایی تمرکز خود را به محل رانش زمین محدود کرده اند که گمان می رود ده ها نفر پس از زمین لرزه جان حداقل 272 نفر را گرفت که بیش از یک سوم آنها کودک بودند.

بسیاری از بیش از 1000 امدادگر با استفاده از حفار و سگ های مواد یاب و همچنین دست برهنه خود، منطقه آسیب دیده ترین روستای سیجندیل در منطقه کوهستانی سیانجور را جستجو می کردند، جایی که زمین لرزه روز دوشنبه باعث ایجاد رانش زمین شد. از گل، سنگ و درختان خرد شده.

رئیس آژانس ملی کاهش بلایا، سوهاریانتو، گفت که امدادگران قصد دارند پس از استفاده از حداکثر نیروی انسانی، از تجهیزات سنگین بیشتری برای جستجوی زمین لغزش استفاده کنند.

یک امدادگر در حال جستجوی آوار در Cianjur، غرب جاوا (AP)

سوهاریانتو گفت: “امیدواریم در دو روز آینده، پس از خوب شدن هوا، بتوانیم از تجهیزات سنگین استفاده کنیم و قربانیان بیشتری پیدا شوند.”

تلاش های امداد و نجات روز چهارشنبه به دلیل بارش باران های موسمی شدید به طور موقت متوقف شد.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی روز پنجشنبه از سیانجور بازدید کرد و گفت که امدادگران بر روی مکانی که 39 نفر مفقود شده اند تمرکز خواهند کرد.

مردم پس از تخریب خانه خود در زلزله به دنبال وسایل قابل استفاده می گردند (AP)

آقای ویدودو گفت: «فرایند جستجو در حال حاضر اولویت ما خواهد بود. او هشدار داد: «خاک ناپایدار است، بنابراین باید مراقب باشید.

او گفت که توزیع کمک های امدادی با مشکل مواجه شده است، زیرا مجروحان و آوارگان گسترده هستند و دسترسی به آنها سخت است.

هانری الفیاندی، رئیس آژانس ملی جستجو و نجات گفت: امیدواریم همه قربانیان به زودی پیدا شوند.

این زمین لرزه صدها کشته بر جای گذاشته است (AP)

روز چهارشنبه، جستجوگران پسربچه شش ساله ای را که به مدت دو روز زیر آوار خانه فروریخته اش گیر کرده بود، نجات دادند.

داده های آژانس ملی کاهش بلایا نشان می دهد که 100 مورد از 272 مرگ تایید شده کودک بوده اند.

زمین لرزه 5.6 ریشتری روز دوشنبه بیش از 2000 نفر را مجروح کرد، به حداقل 56000 خانه آسیب رساند و حداقل 62000 نفر را به مراکز تخلیه و سایر پناهگاه ها آواره کرد. این آژانس گفت که 171 تأسیسات عمومی از جمله 31 مدرسه ویران شده است.

رئیس جمهور ویدودو متعهد شده است که زیرساخت ها را بازسازی کند و به هر ساکنی که خانه اش آسیب دیده است تا سقف 50 میلیون روپیه (2658 پوند) کمک کند.

اندونزی به دلیل قرار گرفتن بر روی قوس آتشفشانی و خطوط گسلی در حوضه اقیانوس آرام که به عنوان حلقه آتش شناخته می شود، غالباً تحت تأثیر زمین لرزه ها، فوران های آتشفشانی و سونامی قرار می گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید