امبر هرد علیه حکم «سرطان‌آور» در محاکمه افترا در ایالات متحده آمریکا تجدیدنظرخواهی کردامبر هرد به دنبال درخواست تجدید نظر علیه حکم شکایت چند میلیون دلاری خود برای افترا علیه جانی دپ، با این استدلال است که این حکم بر سایر زنان تأثیری «سرطان‌آور» خواهد داشت.

وکلای ستاره آکوامن گفتند که این پرونده «هرگز نباید به محاکمه می رفت» و از تصمیم به برگزاری آن در فیرفکس، ویرجینیا انتقاد کردند.

خانم هرد توسط آقای دپ به دلیل مقاله ای که در سال 2018 برای واشنگتن پست درباره تجارب خود به عنوان یک بازمانده از آزار خانگی نوشته بود، شکایت کرد، که وکلای او گفتند که او به دروغ او را متهم به سوء استفاده کردند.

در ژوئن سال جاری، هیئت منصفه دادگاه شهرستان فیرفکس حکمی را به نفع او بازگرداند و به دلیل لطمه زدن به شهرت او 10.3 میلیون دلار جایزه دریافت کرد.

در ژوئن امسال، هیئت منصفه دادگاه شهرستان فیرفکس، پس از شش هفته محاکمه افترا، حکمی را به نفع آقای دپ بازگرداند (Yui Mok/PA)

وکلای خانم هرد در اسنادی که به دادگاه استیناف ویرجینیا ارسال شده و توسط آژانس خبری PA به دست آمده است، می گویند دادگاه محاکمه چندین بار “اشتباه” کرده است.

در این اسناد آمده است: “دادگاه محاکمه به اشتباه از رد این اقدام به دلیل انجمن غیر مناسب خودداری کرد، بر اساس نتیجه گیری اشتباه خود مبنی بر اینکه ادعاهای دپ در ویرجینیا مطرح شده است زیرا سرورهای واشنگتن پست در اینجا قرار دارند.”

دادگاه بدوی همچنین در رد کردن ادعای توهین آمیز (اعتراض) هرد اشتباه کرد، که در آن او استدلال کرد که اظهارات اعتراض شده، اظهار نظر غیرقابل عمل هستند و به طور منطقی قادر به بیان پیامدهای افتراآمیز ادعایی نیستند.

«این برگزاری، اگر اجازه داده شود که پابرجا بماند، بدون شک تأثیری دلخراش بر سایر زنانی که می‌خواهند در مورد سوء استفاده از مردان قدرتمند صحبت کنند، خواهد داشت.»

این اسناد همچنین می‌افزاید: «این پرونده نیز هرگز نباید به محاکمه می‌رفت، زیرا دادگاه دیگری قبلاً به این نتیجه رسیده بود که دپ در موارد متعدد از هرد سوء استفاده کرده است.»

این پرونده که در 23 نوامبر ارائه شد، کمتر از یک ماه پس از آن است که آقای دپ درخواست تجدید نظر خود را علیه تصمیم دادگاه مبنی بر اعطای خسارت به خانم هرد ارائه کرد.

خانم هرد در پی دعوای متقابل خود که ادعا می‌کرد توسط یکی از وکلای دپ به نام آدام والدمن بدنام شده بود، 2 میلیون دلار غرامت دریافت کرد.

وکلای بازیگر هالیوود گفتند که قضاوت به نفع خانم هرد “به طرز مرگباری ناقص بود”، اما کسانی که به نفع آقای دپ هستند باید همچنان پابرجا باشند.

خانم هرد به دنبال ادعای متقابلش در دادگاه ایالات متحده دو میلیون دلار غرامت دریافت کرد (Yui Mok/PA)

در پایان بایگانی آمده است: «این دادگاه باید رأی مربوط به دعوای متقابل خانم هرد را در مورد بیانیه والدمن در 27 آوریل تغییر دهد، اما در غیر این صورت باید رأی را به نفع آقای دپ تأیید کند».

از زمان پایان دادگاه، آقای دپ بازگشت خود را در صنعت سرگرمی آغاز کرده است.

در ماه اوت، اعلام شد که او اولین فیلم بلند خود را پس از 25 سال کارگردانی خواهد کرد: مودی، درباره نقاش و مجسمه‌ساز ایتالیایی آمدئو مودیلیانی.

او بعداً در مراسم MTV VMA 2022 به عنوان طلسم معروف کانال، مرد ماه، یک سری حضور عجیب و غافلگیرکننده داشت.

در ماه اکتبر، همچنین اعلام شد که او تابستان آینده با گروه خود یعنی خون آشام هالیوود، تور بریتانیا را آغاز خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید